Perşembe , Mayıs 23 2024

Karaca, “Belediyemizi Belli Bir Yere Getirdik”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, S.S Çalış Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyelerine ziyaret gerçekleştirdi. Üyelerin sorunlarını dinleyen Karaca, Fethiye Belediyesi’nin iyi bir finans politikası ile doğru adımları attıklarını söyledi.

Ziyarete Çalış Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Murat Kaçar ve üyeleri yanı sıra, Foça Mahalle Muhtarı İlker Can, Meclis Üyesi Taner Boz katılım sağladı. Başkan Karaca ekonomik süreçle ilgili tüm katılımcılara bilgi verdi. Pandemi döneminden dolayı 50 milyon TL gelir kaybı olduğunu belirten Karaca, “Gelir kaybına göre bile birçok belediye ile de görüşüyorum, hiçbir kuruma borcumuz yok. Bu duruma göre bile, emekçi kardeşlerimize zam yapmaya çalıştık. En düşük maaşı 3 bin 300 TL yaptık. Elimizden geldiğince her yerde çalışma yapmaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. 114 milyon TL idi, Fethiye Belediyesi’nin gerçekleşen bütçesi. 20 ay içerisinde bunu 149 milyon 300 TL’ye çıkardık. 50 milyon TL de gelir kaybı olduğunu düşünürsek, 199 milyon TL civarında gerçekleşen bütçe olacaktı. Hiç kimseye zam yaptığımız yok, ama iyi bir finans politikası ile belediyemizi belli bir yere getirdik” dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …