Perşembe , Haziran 20 2024

Sürekli ve İhtiyaç Odaklı Eğitim

   Fen ve Sosyal Bilimler Uygulamalı Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi en yoğun eğitim öğretim dönemini yaşıyor. Okul Müdürü Demirhan Yılmaz, okul aile birliği ve müdür yardımlarıyla birlikte okul öğrencilerinin eğitim dışında sosyal etkinliklerle gelişimlerine destek oluyor. Bir taraftan okul içerisinde düzenlenen eğitimler ve konferanslar ile öğrencilerin ufkunun genişlemesine katkı sağlanıyor.

Üniversite Destekli, Sürekli ve İhtiyaç Odaklı Eğitim

Üniversite Destekli, Sürekli ve İhtiyaç Odaklı Eğitim” Proje kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Gökçe ile okul öğrenci ve öğretmenleri bir araya geldi. Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundaki konferansta öğrenci ve Öğretmenler merak ettikleri soruları yönelttiler.

Müzede Eğitim Projesi

Müzede Eğitim Projemiz” kapsamında Doç. Dr. Mustafa Gökçe okuldaki ilk atölye çalışmasını gerçekleştirdi. Öğrenciler tarihe dokunarak, çalışmanın heyecanını yaşadılar. Etnoğrafik anlamda Likya, Roma, Selçuklu, Osmanlı Ve Cumhuriyet dönemi eserlerini merakla incelediler.

Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Uygulama Okul “Üniversite Destekli, Sürekli ve İhtiyaç Odaklı Eğitim Projesi” kapsamında Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp, Hukuk ve İlahiyat Fakültesindeki derslere katıldılar. Amfide ders işlemenin, ilahiyat fakültesindeki manevi iklimden, hukuk fakültesindeki adalet kavramlarından dinlediler. Kardeş Okul olan Antalya Mahmut Celaleddin Öktem İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler proje uygulama Okulunu da ziyaret ettiler.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda aile birliği yönetim kurulu seçimi yapıldı. Oy birliğiyle Okul Aile Birliği Başkanlığına Mine AKÇABEL seçilirken, eski başkan Şükrü GİRGİN´e ve başkan yardımcısı Mustafa ERTAN´a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür edildi. Yapılan toplantıda okuldaki faaliyetler velilere aktarılırken, okulda uygulanan projeler hakkında da velilere bilgi verildi.

Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Uygulama Okulumu yeni başkanı 10.Sınıf öğrencisi Egemen Uçar oldu. Fen ve Sosyal Bilimler Uygulamalı Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Demirhan Yılmaz, Okul başkanı Egemen Uçar’a başarılar dileyerek, Okul aile birliği eski başkanı Şükrü Girgin, Yardımcısı Mustafa Ertan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Okul aile Birliğine yeni seçilen Mine Akçabel ve yönetim kurulu üyelerinin de aynı gayreti göstereceğini belirterek başarılar diledi. Yılmaz, “Okulumuzun proje okulu olduğunu ve yeni başarılara imza atmak için değerli velilerimizin desteğine her zaman ihtiyaç duyacağımızın vurgusunu yaptık. Toplantının ardından veliler öğretmenlerle birebir konuşma fırsatı yakaladılar. Öğrencilerin durumları hakkında da bilgi edindiler. Katılan bütün velilerimize teşekkür ederiz.

Öğrencilerimizin gönlüne giren Antalya’daki kardeş Okulumuz Antalya Mahmut Celaleddin Öktem İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler proje uygulama Okulu müdürümüzden ve Öğretmenlerimizden Allah razı olsun. Emeği geçen Öğretmenlerimize teşekkür ederim.”dedi.

 

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …