Perşembe , Şubat 2 2023

Sarıhan ve Yönetim’den MHP Ziyareti

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri MHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri MHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Sarıhan ziyarette, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milli mutabakattan yana tavır almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MHP’ye teşekkür etti.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, “Bu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin başlattığı milli mutabakatın Akdeniz’den Anadolu’ya yavaş yavaş yayılmasının bir işaretidir. Geçmişte rahmetli Başbuğ’umuz Adalet Partisi, Tansu Çiller ve rahmetli Necmettin Erbakan ile yapmaya çalıştı. Son günlerde de sayın genel başkanımız ‘yenikapı’ ruhu diye başlatıp 2019’dan sonrada devam edeceğini söylediği Milliyetçi Hareket Partisi ve Adaletle Kalkınma Partisi Milli Mutabakat hamlesinin bu bölgedeki kaynaşması devam ediyor. Gerek kendi içimizde gerekse AK Partinin içerisinde bu birlikteliği sekteye uğratmak, bu birlikteliği yolda bırakmak hatta değişik geçmişe yönelik söylemlerle bir birini incitircesine gerek sosyal medyada gerekse ulusal medyada bizim üstümüze çok gelecekler. Bu birliktelik Osmanlı sancağının gölgesinin düştüğü yere kadar gidecektir. Bunun ucu İslam alemine ve Türk İslam alemine kadar ulaşacaktır” diye konuştu.

TSK’nın Zeytin Dalı operasyonunu kimsenin hafife almaması gerektiğinin bir kez daha altını çizen Çay, “Bizi Kerkük’te, Süleymaniye’de, Erbil’de, Doğu Türkistan’da, Somali’de hatta İslam’ın ve Türk’ün yaşadığı yerde 7’den 70’e bekleyen insanların istediği bu birlikteliktir. Bu birlikteliği kim sekteye uğratmak isterse bu birliktelikten kim siyasi hesap yaparsa yanlış yapar. Hesabı olanların hesabı tutmaz. Bir tek Allah’ın hesabı tutacaktır. Biz MHP’lier olarak Adalet ve Kalkınma Partisine gönül verenler bu birlikteliği canı gönülden destekleyenleri bizde canı gönülden seviyoruz. Ama bizim arkamızdan hesap yapan varsa hesaplarını biliyoruz.” dedi.

Çay, MHP ve AK Parti seçmenlerinin kucaklanmasını isteyerek, “2019’a arkamıza hiç bakmadan yürümemizi ben özellikle istirham ediyorum. Küçük hesap asla yok çünkü hesap çok büyük. Allah rızası için bizimle yola çıkan tüm kardeşlerimizle yola devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, “Bizim arzuladığımız şey milli birlik ve beraberliktir. Uzun süredir talep edilen, sağlanmaya çalışılan şey buyken bir türlü geçtiğimiz dönemlerde hiçbir lider kendi seçmeni karşısında bunu göze alamamıştır. Devlet adamı, büyük lider, devletin milli birlik ve beraberlik bütünlüğü açısından ihtiyaç duyulan milli bir duruş sergiledi ve sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarıyla birlikte bu devlet millet  bilinci çerçevesinde yardımlaşmaya tüm gücüyle var olmaya hazır olduğunu belirtmiştir. Bunun için biz minnettarız. Yukarda oluşturulmaya çalışılan Yenikapı ruhunun sadece iki takipçisi ve sahipleneni kalmıştır. Sayın cumhurbaşkanımız eşliğinde Ak Parti ve Devlet Bahçeli eşliğinde de MHP. Bu da ayrı bir mana taşır. Türkiye’nin çok zor dönemden geçtiği bu günlerde en büyük ihtiyacımız içerideki siyasi parti ayrımını gözetmeksizin milleti temsil eden STK’lar da dahil olmak üzere ve siyasal partiler AK Parti ve MHP dışında bu milli birlik ve bütünlüğü sergileyememiştir. Türk Tabipler Birliği büyük bir STK’dır. Ama maalesef yapmış olduğumuz milli mücadeleyi hafife alan tarzda açıklamaları vardır. Buradan bunu kınıyoruz. 7 düvele karşı savaş verdiğimiz bu günlerde Devlet Bahçeli’nin tutumu asırlar boyunca tarihe geçecek sözlerle desteklenmiştir” ifadelerini kullandı.

Sarıhan; “MHP’lilerle ile birlikte önümüzdeki seçimler olmak üzere birlikte yürüteceğimize inanıyorum. Sadece bizler değil tüm destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

AKILLI SAAT SATIN ALINACAKTIR

Yatırım İzleme Müdürlüğü Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca Sevdiklerimiz …