Cuma , Haziran 21 2024

Kayabaş; “Örnek Bir Şehir Yapacağız”

Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, seçim çalışmaları kapsamında Karagedik Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Program öncesinde büyük bir sevgi ve teveccüh ile karşılanan Kayabaş, Fethiye’nin mega kent olma yolundaki projelerini anlattı. Halkın yoğun katılımının olduğu miting etkinliğinde Kayabaş, büyük projelerle Fethiye’nin örnek bir şehir olacağını vurguladı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, Fethiye’nin her bölgesinde vatandaşlarla buluşmasını sürdürüyor. Gönül belediyeciliği anlayışıyla Fethiye’yi yöneteceklerini kaydeden Kayabaş, trafikten istihdama, körfez temizliğinden otopark sorununun giderilmesine yönelik projelerini anlattı. Hükümet desteği ve büyükşehir belediyesi işbirliğinde tüm sorunların en kısa sürede çözüleceğinin sözünü veren Kayabaş, meydanı dolduran vatandaşların 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın zaferinin müjdecisi olduğunu belirtti.

Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, “Ziraat mühendisi olduğum için Karagedik’in benim gönlümde ayrı bir köşesi vardır. Elbette bu sevgi karşılıksız değil. Burada toplanan vatandaşlarımızın gözlerindeki ışıltıdan 31 Mart’ın müjdesini görüyorum. Şu zamana kadar Fethiye’de yapılanlara ve yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Fakat biz daha fazlasını yapmaya talip olduk. Göreve geldiğimiz takdirde önceliğimiz imar planı revizyonu olacak. Konusunda uzman arkadaşlarımızın görüşlerini alarak bu sorunu masaya yatıracağız, görüşlerini alacağız ve bu sorunu çözeceğiz. Bu çalışmanın akabinde yeni yollarımız ve sosyal tesislerimizi halkımızın hizmetine kazandıracağız. Bunu yaparken tarım alanlarımızı koruyacağız. Daha sonra bu alanlar tip projeler hazırlayacağız” dedi.

Konuşmasını sürdüren Kayabaş, “Çalışmalarımıza Karagedik başta olmak üzere ara mahallelerimizden başlayacağız. Çünkü herkesin insanca yaşamaya ve medeniyetin bütün imkanlarından faydalanmaya hakkı var. Başta Karagedik olmak üzere bütün Fethiye’nin… Yolların ve altyapının düzenlemesi için gerekli çalışmalar en kısa sürede yapılacak. Hizmetlerimiz arkası arkasına gelecek. Şehir girişlerimizi Fethiye’ye yakışır hale getireceğiz. Göz bebeğimiz olan körfezimizi temizleyip hem canlıları kurtaracağız hem de yüzülebilir bir hale getireceğiz. Kruvaziyer gemilerimiz ile hem turizm hem de tarıma artı değer katacağız. Kongre turizmi ile de gençlerimize iş olanağı sağlayacağız. Denize en yakın antik tiyatromuzu turizme açacağız. Hedefimiz Fethiye’yi daha güzel bir hale getirmek ve tanıtımımızı güçlendirmek” dedi.

“Turizm sezonunda nüfusumuz artıyor” diyen Kayabaş, “Gelen misafirlerimiz doğal güzelliklerimiz yerine otopark sorunundan bahsedecek. Hem halkımız hem de misafirlerimiz için konumuna göre yeraltı ve katlı otoparklarla bu sorunu ortadan kaldıracağız. Trafik sorunun çözümü için kavşaklar, alt ve üst geçitler yapacağız. Fethiyespor ve Fethiye Üniversitesi ile ilçemizin marka değerini arttıracağız. Üniversitemizi kurduğumuz zaman Fethiye üniversite şehirleri arasındaki yerini alacak. Buna istinaden Kredi Yurtlar Kurumu bin kişilik öğrenci yurdu yapacak. Fethiyespor bizim başımız tacı olacak. Kulübümüzü anonim şirkete çevireceğiz, bütün sivil toplum kuruluşları elini taşın altına sokacak ve onlarla birlikte yönetilecek. Kimsenin tekelinde olmayacak. Bütün borçları ödenip, amatör kulüplerin desteğiyle sporcular yetiştireceğiz ve Süper Lig’e yükselmesi sağlanacak. Bunun yanında bütün spor branşlarına gereken desteği de sağlayacağız” dedi.

Kayabaş konuşmasının son bölümünde, “Fethiye’de festivaller düzenleyeceğiz. Bunları ilk etapta ulusal ardından uluslararası bazda düşünüyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımız için TOKİ’yi hayata geçireceğiz. Her mahalleye çocuk parkı  ve sosyal tesisler yapacağız. Organik tarım ile dünyaya ihracat yapacağız ve çiftçilerimizin yüzünü güldüreceğiz. Değirmenbaşı’na Millet Bahçesi yapacağız” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …