Perşembe , Mayıs 23 2024

Görüş Alışverişinde Bulunuldu

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, misafirlerini makamında ağırladı. Bu kapsamda toplantıya Kibele Kadın Platformu adına Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği adına Dilek Cömert, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Fethiye Şubesi adına Şule Sönmez, Fethiye Belediyesi Meclis Üyeleri Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, Mürüvvet Başıhoş ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok katılım sağladı.

İstanbul Sözleşmesi’nin toplumsal cinsiyet eşitliğinin vazgeçilmez koruyucusu olduğu toplantıda konuşuldu. Fethiye Belediyesi’nde yerel eşitlik eylem planı yapılması gerektiği ve mevcutta bulunan eşitlik biriminin daha etkin hale gelmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) işbirliği içerisinde olunacağı söylendi. Kibele Kadın Platformu tarafından Muğla Kadın Kollektifinin çalışmaları ve planladığı eylemler Belediye Başkanı Karaca’ya aktarıldı. Kısa ve uzun vadeli planlarla belediyelerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yapacaklarını dile getiren Karaca, “Öncelikle bu değerli ziyaretten dolayı memnuniyetimi dile getiriyorum. İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin konuda kadınlarımızı belediyemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Bizim bu konu hakkında bakış açımız bellidir. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçilemez” dedi.

Konuşmaların ardından Karaca, tüm misafirlerine bundan sonraki süreçte her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …