Pazartesi , Mayıs 20 2024

Aşılama Oranı Yüzde 80

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçe nüfusunun yüzde  80’inin en az bir doz aşı olduğunu belirterek, “Kurban Bayramına kadar hedefimiz ilçemizde aşılanmadık insan bırakmamak” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doruk ile birlikte Hükümet Konağında yeni açılan aşı uygulama noktasındaki sağlık görevlilerini ve aşı olmak isteyen vatandaşları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Aşılama çalışmalarını Fethiye’de hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçe nüfusunun yüzde  80’inin en az bir doz aşı olduğunu ve Kurban Bayramına kadar hedefin  Fethiye’de  aşılanmadık insan bırakmamak olduğunu  açıkladı.

“AŞILAMA ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR”

Fethiye’nin farklı noktalarında randevu almadan aşılama çalışmalarının yapıldığını kaydeden Kaymakam Eyüp Fırat, “Malum olduğu üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Kocanın açıklamalarına göre Muğla, aşılamada Türkiye birincisi. Sayılarımızın çok iyi olmasına rağmen, ilçemizde de aşılama çalışmaları devam ediyor. Özellikle hedef kitlemizde gençler var. İlçemizdeki genç kardeşlerimizden ricam, bir an evvel aşılarını olsunlar. İlçemizde aşılama noktalarını da oldukça fazlalaştırdık. Hemen hemen tüm kamu binalarımızda, açık alanlarımızda, sağlık evlerinde  ve hastanelerimizde aşılama çalışmaları devam ediyor. Turizm bölgesinde olduğumuz için aşılama çalışmalarını hızlı bir şekilde yapıp, turizm sektöründe daha rahat olmak istiyoruz” dedi.

Fethiye’de aşılama oranına bakınca nüfusun yüzde 80’inin aşılandığını açıklayan Kaymakam Eyüp Fırat, “Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi Muğla ilimiz aşılamada yüzde 80 sayılarında. Türkiye ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 56’larda. İlçemizde ilimize bakınca oldukça güzel rakamlarda. Bizim niyetimiz Fethiye’de bayrama kadar aşılanmadık kimse bırakmamak” ifadelerinde bulundu.

“TEDBİRLERİMİZ VE DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Normalleşme süreci ile insanlarda bir rehavete kapılma olayının görüldüğünü de belirten Kaymakam Fırat, “Belki de Türkiye’de en sıkı denetim ilçemiz Fethiye’de oluyor. Biz bu konu hakkında çok titiz davranıyoruz. Elbette yüzde yüz değilizdir. Ama halkımızdan çabuk rehavete kapılmamalarını rica ediyorum ve denetimlerimiz sıkı bir şekilde de sürüyor. Turizm bölgesinde yaşadığımız için özelikle turistlerin kurallara uymadığını daha çok görüyoruz. Fethiye halkı artık bu konuda daha bilinçli davranıyor. Bizim niyetimiz kesinlikle ceza yazmak değil. Fakat uyulmadığı taktirde de bu enstrümanı kullanacağız “ dedi.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …