Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / Fethiye Belediyesi’ne Çevre Ödülü

Fethiye Belediyesi’ne Çevre Ödülü

Fethiye Belediyesi, 2020 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında salgın sürecinde çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmalarındaki başarısı nedeniyle, TÜRÇEV’in belirlediği Ulusal Jüri tarafından verilen ‘Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” ödülünü almaya hak kazandı.

Değerlendirme, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Doğa Koruma Merkezi’nden oluşan Jüri Üyeleri ile çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi, geçtiğimiz sene çevreci bisiklet ile yine yılın çevre ödülünü almıştı.

Fethiye Belediyesi, salgın döneminde çevre eğitimlerinden ödün vermeyerek ödüle hak kazanan belediyeler arasında yer aldı. Çevre ödülü alan belediyeler ise şu şekilde sıralandı; Fethiye Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Alanya Belediyesi.

Fethiye Belediyesi adına Belediye Başkanı Alim Karaca, salgın döneminde yapılan çalışmalara dikkat çekerek, “İkinci yılda ikinci ödülümüzü alıyoruz. Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen sıfır atık projesinde ‘çevreci bisiklet’ projesi ödülüne layık görülmüştük. Salgın sürecinden yapmış olduğumuz hizmetlerin ödülle taçlandırılmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu yıl da Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri kapsamında ödül alıyoruz. Bu süreçte emeği geçen tüm personellerimize ve yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben bu ödülü şahsım adına değil; Fethiye’de yaşayan çevreci dostlarım adına alıyorum ” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …