Cuma , Haziran 21 2024

10 Bin Atlayış Yapıldı

19. Uluslararası Fethiye-Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin son gününde de izleyenler nefes kesen gösteriler karşısında büyük heyecan yaşadı. Aynı zamanda Belceğız Plajı’nda Murat Başaran konser verdi. Konsere katılım yoğun olurken, festivale katılım sağlayan ülke sayısının 56’ya yükseldiği bildirildi.

Festival boyunca, Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden uçuş yapan akrobasi pilotları birbirinden ilginç gösteriler gerçekleştirdi. Yöredeki yerli ve yabancı turistler gösteriler sırasında nefeslerini tutarken yörede adeta büyük bir şenlik yaşandı. 56 ülkeden 900’e yakın yamaç paraşütü ve akrobasi pilotlarının katıldığı festivalde gökyüzü iyice şenlendi. Festival boyunca havanın güneşli ve güzel olması nedeniyle Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden atlayan yamaç paraşütü tutkunları Ölüdeniz’in muhteşem manzarasında birbirinden güzel akrobasi gösterileri gerçekleştirdi. Zaman zaman nefeslerin tutulduğu bu gösteriler, Belcekız Plajı’nda güneşlenen yerli ve yabancı yüzlerce turist tarafından ilgiyle izlendi.

GÖSTERİLER NEFES KESTİ

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz-Babadağ’dan dünyanın değişik ülkeleri ile Türkiye’den havacılık kulüplerinin de katıldığı Hava Oyunları Festivalinde ayrıca yamaç paraşütü gösterileri, akrobasi, yelken kanat, mikrolight, motorlu yamaç paraşütü, model uçak ve balon şovları gerçekleştirildi. Türk Hava Kurumu’nun paramotor gösterileri sırasında Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri açılırken; plajdaki yüzlerce kişi bu anı alkışladı. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen akrobasi pilotlarının değişik kıyafetler içindeki renkli gösterileri hafta boyunca sürdü.

MURAT BAŞARAN KONSERİ DOLU DOLU GEÇTİ

Festival’in son gününde Murat Başaran Belceğız plajı’nda muhteşem bir konser verdi. Birbirinden güzel şarkılarını katılımcılarla birlikte sık sık okuyan ünlü sanatçı, davetlileri Belceğız plajında eğlendirdi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …