Çarşamba , Mayıs 29 2024

Doluluk Yüzde 99’a Ulaştı

Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Fethiye’de Kurban Bayramında yaşanacak yoğunluk hakkında açıklamalarda bulundu. Uysal, “Fethiye’de bayram süresince yer olmayacağını düşünüyoruz” dedi.

Kurban Bayramı tatilinin de yaklaşmasıyla Fethiye’deki otellerde rezervasyon doluluk oranını yüzde 99’a ulaştı.Pandemi döneminde herkesin bunaldığını söyleyen Türkiye Seyahat Acentaları (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, normalleşme döneminin başlaması ile birlikte gelen Kurban Bayramında Fethiye’de boş yer kalmayacağını söyledi. Pandemiden dolayı özellikle villalarda büyük bir yoğunluk olduğunu kaydeden Başkan Uysal, tatile giderken dolandırılmamak için TURSAB dijital doğrulama bölümünden onaylı sitelerden tatil alışverişi yapılması gerektiğinin altını çizdi.

YÜZDE 99 ORANINDA DOLULUK MEVCUT

Türkiye Seyahat Acenteleri (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, “ 2 yıldır süren pandemi sürecinin sonunda herkes bunalmıştı. Bu sürecin sonuna gelmemizde de herkes aşırı derecede talepte bulunuyor. Şu anda neredeyse bütün konaklama tesisleri dolu durumda. Yüzde 99 oranında doluluk mevcut. Bayram süresince yer olmayacağını düşünüyoruz. Ama tabi kontrol etmekte fayda var. Pandemi kuralları çerçevesinde artık herkesin eğlenme zamanı. Villalarda özellikle çok büyük bir yoğunluk var” dedi.

İNGİLİZ PAZARININ AÇILMASINI BEKLİYORUZ

TÜRSAB Başkanı Özgen Uysal, “Otellerimizin büyük bir çoğunluğu açık… Ancak İngiliz pazarıyla çalışan bazı otellerimiz ne yazık ki hala açılamadı. Ayın 15’ine kadar İngiltere’den açıklama bekliyoruz. Sarı ya da amber listelere alınırsak özellikle bir operatörle konuştuk, 22 Temmuz’da uçağı indirmeye hazır olduklarını söyledi. İngiliz pazarının çok yakın bir sürede açılmasını bekliyoruz. 12 aylık bir süreci 2 aya sığdırmamız sonucunda yoğunluklar var. Özellikle araç trafiği konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Fethiye’ye tatile gelen vatandaşlarımızdan Ölüdeniz’e giderken otoparkları ya da toplu taşıma araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz. Böylelikle tatilleri trafikte geçmez” diye konuştu.

TATİLE GİDERKEN DOLANDIRILMAYIN!

Tatil paketlerinde dolandırılmaya karşı önerilerde bulunan Başkan Uysal, “Tarafımıza dolandırılma ve kandırılmayla alakalı çok şikayet geliyor. Malum artık tatillerin sosyal medyada çok fazla araştırması ve satın alması oluyor. İnternet sitelerinden ve sosyal medyalardan vatandaşlarımızın aldığı tatillerin özellikle bir seyahat acentesi tarafından satılması lazım.  Ama kendisini seyahat acentesi gibi tanıtmış olan dolandırıcıları da herkes kolaylıkla ayırt edemeyebiliyor. Bunu şöyle ayırt edebilirsiniz, web sitelerinde TÜRSAB dijital doğrulama diye bir bölüm var. Bu bölüme tıkladığınız zaman TÜRSAB’ın kendi orijinal sitesine bağlanıyorsunuz. Bu sitede de o acentenin bütün sicil bilgilerini size yazıyor. Bizim acentemiz mı değil mi? Ama bu sitenin dahi benzerini yaptılar. Bu doğrulama kodunun web adresi türsab.org.tr olması lazım… Diğer web sitelerine aldırış etmeyecekler ve bakmayacaklar. Türsab.org.tr’ye yönleniyorsa ve orada yeşil tik çıkıyorsa bu bir seyahat acentesi güvenli bir şekilde tatilinizi alabilirsiniz. Bu konuda herkesin özen göstermesini ve çok dikkat etmesini istiyorum. Açıklayıcı bilgilere türsab.org.tr’den de bakabilirler. Bu konuda çok mağdur var ve çok uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …