Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Yüzde 65, En Az Bir Doz Aşı Oldu

Yüzde 65, En Az Bir Doz Aşı Oldu

Fethiye’de vaka sayıları tek hanelere düşerken,son bir haftadır hiç yeni vakaya rastlanmadı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre  ilçe nüfusunun yüzde 65’inin en az bir doz yeni tip koronavirüs (COVID-19) aşısının yapıldığı öğrenildi.

Fethiye’de  koronavirüs salgını ile mücadele tam eksiksiz sürerken, Covid- 19 salgınından dolayı Fethiye Devlet Hastanesinde tedavi gören hasta sayısı 10!un altına düşerek uzun bir aranın ardından tekrar tek haneli rakamlara ulaştı.

Edinilen bilgiye göre Covid-19 salgınından dolayı Fethiye Devlet Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde 4 kişinin tedavi gördüğü öğrenilirken, 5 kişinin de normal ünitede tedavi gördüğü öğrenildi. Kış aylarının ortasında hastanede tedavi gören hasta sayısının 150’ye kadar çıktığını belirten yetkililer, “Uzun bir aranın ardından tekrar tek haneli rakamları gördük. İnşallah en kısa sürede hastanemizde koronavirüs salgınından dolayı tedavi gören hiç hastamız kalmaz” ifadelerinde bulundular.

“YÜZDE 65’İ EN AZ BİR DOZ AŞI OLDU”

Batı bölgelerinde en düşük vaka oranına sahip ilçelerinden birisi olan Fethiye’de, korona virüs aşılama çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Aşılamada hedef nüfusa oranla çok yüksek başarı elde edildiği belirtilirken, 167 Bin 114 nüfuslu Fethiye’nin yüzde 65’inin en az bir doz yeni tip koronavirüs (COVID-19) aşısının yapıldığı öğrenildi.

SEYYAR AŞI TİMLERİNİN KATKISI ÇOK BÜYÜK

Fethiye Devlet Hastanesi ve Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesinin yanı sıra ilçedeki aile merkezlerinde Covid-19 aşılama çalışması yapıldığını belirten yetkililer, özellikle  yaşlılarımdın  aşıya ulaşılabilirliğini sağlamak için seyyar aşı timleri kurulduğunu ve köylerde aşılama yapıldığını belirtiler. Özellikle bu çalışma ile aşılama çalışmalarında çok uzun yol kat edildiği öğrenildi.

“REHAVETE KAPINILMAMALI”

Salgına karşı alınan kısıtlamaların kaldırılması ve normalleşmenin başlamasının ardından tek hanelere düşen hasta sayısına güvenerek, rehavete kapılınmaması gerektiği yönünde uyarılarda da bulunan uzmanlar, “Ülkemizde ve Dünya ülkelerinde salgın ne yazık ki bitmiş değil. Bu anlamda normalleşmeye geçinilmesine rağmen üç kuralı unutmamalıyız. Maskeleri takmaya devam etmeli, sosyal mesafe kurallarına riayet etmeli, kapalı mekanlarda fala durulmamalı ve en önemlisi de hijyen ve temizliğe dikkat edinilmelidir” uyarılarında bulundular.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …