Perşembe , Temmuz 25 2024

“Türkan Saylan’ın adını yaşatacağız”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Tuğrul Yılmaz ve yönetim kurulu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, derneğe şimdiye kadar vermiş olduğu destek ve samimi ilişkilerden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Başkan Saatcı, ‘Türkan Saylan’ için bir anıt yapacaklarını belirterek, ‘Meclisten bu kararı almıştık. Bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Kendilerine vermiş olduğu destek yanı sıra samimiyetinden dolayı ayrıca teşekkür ettiğini ziyarette dile getiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Tuğrul Yılmaz, “Sayın Başkanın bize göstermiş olduğu yakın ilgiden, yardımdan, samimi ve sıcak ilişkilerden ötürü gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Bu bizi mutlu ediyor. Daha güzel hep birlikte yapılacak işlere alt yapı hazırlıyor. Beraber olmak, güçlü olmak bazı şeyleri başarma da kolaylıklar sağlıyor. Bu nedenle Sayın Başkanımızın ve Fethiye Belediyemizin bize yaklaşımı ve ilgisinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çocuklarımızın, evlatlarımızın Ankara’ya gönderilmesi konusunda büyük destek verdiler. Beklediğimiz yerlerden destek göremeyince üzülüyoruz. Ama bazı yerlerde ise, derdimizi tamamen söylemeden bile ‘mesaj alınmıştır’ diyerek o konu çözülüyor. Bu çok güzel, hoş ve duygusal bir durum” diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Fethiye’deki tüm STK’lara eşit mesafede, dertlerini çözme konusunda herkese eşit şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Hocam bana geçen gün gelmişti. Hocam bir yerde, ‘Bizi kanunsuzluğa alıştıran bir belediye var’ demiş. O ifade benim hoşuma gitmişti. Aslında hocamın demek istediği ‘kanunsuzluk’ değildi. Risk alan, yük alan, kanunsuzluk değil ama yasayı vatandaşın lehine yorumlayan bir belediye demek istemişti. Bunu bir kere söyleyeyim” dedi.

 

Türkan Saylan’ın adını Fethiye’de yaşatacaklarının altını çizen Başkan Saatcı, “Türkan Saylan’ı burada rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun. Yeni rekreasyon alanımızda çok ciddi çalışmalarımız var. Hatta Şehit Fethibey’in heykelini de oraya taşıyacağız. İnşallah bir köşeye de Türkan Saylan anıtını da koyarız. Meclis üyesi arkadaşlarımın bu konuda tabi ki görüşlerini alacağız. Tüm STK’larda görev yapan arkadaşların, hepsine müteşekkirim. Çünkü bu arkadaşlarımın hiçbir çıkarı yok. Hatta kendi zamanlarından ve kendi ceplerinden harcayarak, büyük fedakarlık gösteriyorlar. Fedakarlık kitaplarda yazılan gibi değil, bunu yaşarsan anlıyorsun. Bu anlamda kendilerine gerçekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Airbnb cezaları gelmeye başladı! Ev sahipleri 100 bin lira ödeyecek

Yıl başında yürürlüğe turistik amaçlarla konut kiralama uygulamasını ihlal eden ev sahiplerine cezalar gelmeye başladı. …