Perşembe , Haziran 30 2022
Anasayfa / Anasayfa / Özel Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Özel Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Fethiye ilçesinde öğrenciler “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” dolayısıyla müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Fethiye Evi Gönülleri tarafından düzenlenen etkinlikte, özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören 100’e yakın öğrencilerle gönüllüler buluştu.

Fethiye belediyesi sanatçıları Adem Kazan ile Mustafa Selçukoğlu’nun söylediği hareketli türküler eşliğinde doyasıya oyun oynayan öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlenme fırsatı buldular. Etkinlikte dans edip şarkı söyleyen özel çocuklar, daha sonra kendileri için hazırlanan pastayı kesitiler. Öğrencilerin velileri de cep telefonlarıyla çocuklarının mutlu anlarını kaydetti.

Fethiye Evi Gönülleri öncüsü Nesrin Saatcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl Fethiye evi gönüllüler olarak 21 Mart’ta farkındalık yaratmak adına etkinlikler düzenliyoruz.

Gönüllüler olarak engelliler için farklı etkinlikler yaptıklarını belirten Saatcı ” Down Sendromlu bizler için özel. Sosyal medyadan etkinliğimizi duyuruyoruz. Herhangi bir destekçi de istemiyoruz. Sadece duyarlı, farkındalığı yaşamak isteyenler buraya gelsin istiyoruz.” dedi.

Onlar hayatta sevgiden başka hiç biryeş beklemeyen melekler. Bu kirli dünyada, tuttuğunuz elinizde karıyor. Onlara verdiğiniz değer karşısında küçücük bir gülümsemeleri ve boyunlarınıza sarılmaları paha biçilemez dedi.

About egegazetesi

Check Also

Fethiyespor Transfer Çalışmalarına Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci ligde mücadele edecek olan Fethiyespor Teknik Direktör Mesut Toros ile …