Cumartesi , Aralık 3 2022

Cemil Daydır İlçe Başkanı

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığı için 3 aday yarıştı. Cengiz Timur, Tamer Demirkıran ve Cemil Daydır’ın aday olarak yer aldığı kongreye yoğun bir katılım oldu. Yapılan seçim sonrasında Cemil Daydır 59 oy ile ilçe başkanlığına seçildi. Cengiz Timur 53, Tamer Demirkıran ise 44 oy aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer Olağan İlçe Kongresi, Esinti Restoran’da yapıldı. CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, geçmiş dönem milletvekilleri, diğer ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı kongrede ilk olarak saygı duruşunda bulunulup; İstiklal Marşımız söylendi. Kongrede divan başkanlığına CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, yardımcılıklarına ise Faruk Aydın ve Yusuf Çabukel seçildi. Faaliyet raporu ve bütçenin okunup, onaylanmasının ardından konuşmalara geçildi. Yapılan konuşmalarda ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.
GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATTIK
İlk olarak konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye Belediye Başkanlığını kazanmamız, burada yaptığımız çalışmalar neticesinde olmuştur. Seydikemer’de yaptığımız çalışmalar Fethiye’ye sinerji olarak döndü. Genel merkezimiz bizlere güvendi ve bu güveni boşa çıkarmadık. Fethiye’de 8,5 aydır belediye başkanlığı yapıyoruz ve çok güzel hizmetlere imza attık” dedi.
İLÇE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ ÖNEMLİDİR
CHP geçmiş dönem Muğla Milletvekillerinden Ali Cumhur Yaka, “İlçe başkanlığı seçimleri önemlidir. Ancak yolun sonu değildir. Burada delegelerimiz bir tercih kullanırlar. Tercih edilen arkadaşımız tüm partiyi toplamak ve yoluna devam etmek durumundadır. Seçimi kaybeden arkadaşlarımız kazana arkadaşımıza ve partimize destek vermek için her ortamda partinin yanında olmak durumundadırlar” diye konuştu.
BÖLGEMİZİN KADERİNİ BELİRLEYECEK
Ardından kürsüye gelen CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay,“Hem ilimizde hem ilçelerimizde yapılan kurultaylar bölgemizin kaderini belirleyecektir. Bizler milletvekilleri olarak hem Meclis’te hem de sahada tek adam rejimine karşı mücadele veriyoruz. Bu konuda Millet İttifakı olarak bir araya geldik ve her yerde bir aradayız. Bu birlikteliği genişletmek gibi de bir sorumluluğumuz var” ifadelerini kullandı.
TARIM ÇOK ÖNEMLİ
CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Ülkemiz için tarım çok önemli. 20-30 yıl önce kendi kendine yeten dünyanın önemli ülkelerinden birisiydik. Bırakın şimdi kendi kendine yetmeyi 40 milyon insan açlık ve yoksulluk sınırı içerisinde ve devlet tarafından desteklenerek yaşamını sürdürüyor. Hiçbirimiz geleceğe güvenle bakamıyor” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından adaylar kendilerini tanıtan kısa birer konuşma yaptı. Daha sonra oy verme işlemine geçildi. Kongrede 156 delege oy kullandı. Cemil Daydır aldığı 59 oy ile ilçe başkanlığına seçilirken; Cengiz Timur 53, Tamer Demirkıran ise 44 oy aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığına seçilen Cemil Daydır’ın yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor;
Ahmet Avcı, Erhan Eken, Zeki Erten, Özcan Güngör, Mehmet Güven, Şükriye Karayılmaz, Şerife Kaşıkçı, Ergül Manav, Sinan Özçakıcı, Emel Sarı, Bülent Tosunoğlu, Gökhan Ülker, Ercüment Uysal, Tuğrul Yılmaz.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …