Pazar , Temmuz 21 2024

“Birbirlerini seviyorlardı, ispatlayabilirim”

 

Fethiye Salı Pazarı cinayetinde 3. Kez hakim karşısına çıkan sanık M.E eski eşinin maktul Muammer Öztop tarafından evde zorla tutulduğunu iddia ederken, maktulün oğlu ise, “Babam Muammer ve Hülya birbirlerini seviyorlardı. Bunu ispatlayabilirim” diye konuştu.

 

Fethiye’de av tüfeğiyle geldiği semt pazarında, 5 yıl önce boşandığı eşi 51 yaşındaki Hülya Huylu’nun imam nikahıyla birlikte yaşadığı 81 yaşındaki Muammer Öztop’u öldüren 46 yaşındaki M.E.’nin müebbet hapisle yargılanmasına devam edildi. Cinayet günü polisteki ifadesinde eski eşi M.E.’nin 2 yıldır kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek koruma talebine cevap alamadığını öne süren Hülya Huylu, geçtiğimiz mahkemede ifade değiştirerek öldürülen Öztop’un sürekli eski eşini öldürmekten söz ettiğini söylemişti. Olayın 3. Mahkemesinde konuşan sanık. M.E: “Eski eşim Hülya Huylu, maktul Muammer Öztop’un kendisini zorla alıkoyduğunu söyledi”  iddiasında bulundu.

 

Olay, geçen yıl 1 Kasım’da, Pazar Yeri’nde salı günleri kurulan semt pazarında meydana gelmişti. Tek kırma av tüfeğiyle pazar yerine giren M.E, 3 yıl önce boşandığı eşi Hülya Huylu ile imam nikahı kıydıran ve pazarda saat tamiri yapan Muammer Öztop’u vurarak öldürmüştü. M.E, olay yerine 25 metre mesafede motosikletli polisler tarafından kaçarken yakalanıp gözaltına alınmıştı.
Tutuklanarak Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen M.E hakkında müebbet hapis istemiyle Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açılmıştı. Olayın 3. duruşmasında tutuklu sanık M.E. ile Avukatı hazır bulunurken, iki tanık gelmeyince sadece iki ayrı tanık ifade verdi.

 

Babataşı Mahalle Muhtarı Emrah Yetim tanık olarak dinlenirken, Yetim “Sanık olaydan önce mahallemize gelip yanıma uğramıştı. Komşusunun eşinin kaçtığını ve mahallemizdeki bir şahsın evinde olduğunu, bu kadının çocuklarının bulunduğu ve yalnız kaldıklarını ve konuşmak istediklerini söylemişti. Ben Muammer Öztop’a ait tarif edilen eve gittim. Kendisi ile konuştum. Hülya Huylu’nun yanında olmadığını söyledi. Muammer Öztop ile sanığın oğulları arasında bir ağız münakaşası yaşandı. Sanık da yanlarındaydı. Olay karakola intikal etti. Sanığın Hülya’nın eşi olduğunu öğrendik” dedi.

 

“BABAM MUAMMER VE HÜLYA BİRBİRLERİNİ SEVİYORLARDI”

Sanık M.E.’de: “Benim eşimi Muharrem Öztop zorla zapt etmiştir. Eşim beni ziyarete geldiğinde Muammer Öztop’un evinde olduğunu söyledi” diye konuştu. Muammer Öztop’un oğlu Mustafa Öztop sanıktan şikayetçi olduğunu belirtip, davaya katılmak istediğini söyledi. Öztop, Babası Muammer Öztop ile Hülya Huylu’nun birbirlerini sevdiğini belirtip, “Zorla zapt etme yoktur. Babam Muammer ve Hülya birbirlerini seviyorlardı. Fotoğraflar da vardır. Bunu ispatlayabilirim” dedi.

 

Duruşmada dinlenen tanık H.Z. ise, Sanığın öz teyzesi olduğunu belirtip, “Olay tarihinde Salı pazarına alış verişe gelmiştim. Muammer Öztop ve yanında Hülya isimli bayan birlikteydiler. Muammer Öztop elinde bıçak ile M.E’nin üzerine doğru giderek küfür etti. M.E’de oradan ayrıldı gitti. İşim aceleydi. Sonrasını görmedim” dedi.

 

Duruşmaya beklenen iki tanık gelmezken, bu tanıkların zorla getirilip dinlenmesi için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 

“GECELERE EVE GELMEMİŞTİ”

Duruşmada cinayeti neden işlediği sorulan sanık M.E., ilk savunmasını geçtiğimiz duruşmada yapmıştı.  Seydikemer’in Çaltıözü Mahallesi’ndeki evinin çevresinde çobanlık yaptığını belirten M.E, 2 oğlunun annesi Huylu ile 2012 yılında boşandıklarını ancak birlikte yaşamaya devam ettiklerini söyledi. Huylu’nun geçen Temmuz ayında sık sık hastalanarak Fethiye Devlet Hastanesi’ne gittiğini belirten M.E, “Eşim daha sonra fizik tedavi gördüğünü belirterek geceleri eve gelmemeye başladı. Aralıklarla birkaç kez hastanede yattığını bahane ettikten sonra, geçen 19 Eylül’de tamamen evden gitti. Daha sonra birlikte görenler vasıtasıyla Öztop ile yaşamaya başladığını öğrendim” dedi.
Resmiyette boşanmış olmasına karşın Huylu ile evlilik bağlarının devam ettiğini vurgulayan M.E, “Bir süre Muğla’da kalıp Fethiye’ye geri dönmüşler. Daha sonra görenler olunca, oğullarımla birlikte pazara gittik. Öztop bana ‘Adam olsan karına sahip çıkardın’ dedi ve yanından kovaladı. Olay günü pazara alışverişe gitmiştim. Beni gören Öztop, uzaktan elindeki bıçağı gösterdi. Üstüme yürüdü. Motosikletten tüfeği aldım ve yaralama maksadıyla ateş ettim. Tüfeği tekrar doldurmaya çalışırken bir kez daha ateş aldı” diye konuştu.

 

“BENİ ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARA BAKICI OLARAK TANITTI”
Tanık olarak dinlenen Hülya Huylu ise cinayete ilişkin polise verdiği ifadeyi şok içinde verdiğini belirterek, olayı geçtiğimiz duruşmada şöyle anlatmıştı: “Öztop ile saat tamiri sırasında tanıştık. Daha sonra da telefonda konuşmaya başladık. Öztop’un bakıcı olarak beni evine çağırdı. Bir süre sonra karı-koca hayatı yaşamaya başladık. İmam nikahı kıydırdık. Beni çevresindeki insanlara bakıcı olarak tanıttı.”
Olay günü pazarcı tezgahında Öztop ile birlikte oturduklarını belirten Huylu, “M.E’nin bizi uzaktan izlediğini gördük. Öztop ‘Öldüreceğim ben bunu’ dedi. Ayağa kalkmak istedi. Elinde çakısı vardı. ‘Uyma sen ona’ dedim. Pazarda çevreyi izlerken çantama bir anda kan sıçradı. Eski eşimin nasıl geldiğini tam olarak göremedim. Hemen kalabalığa karışarak, kaçtım” ifadelerini kullanmıştı.
Haber Efe Can Bozkurt

Haber Fatih Yılmaz

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …