Cuma , Haziran 9 2023

SICAKTAN BUNALAN VATANDAŞ SAHİLE AKIN ETTİ

Fethiye’de 38 dereceyi bulan hava sıcaklığından dolayı vatandaşlar sahillere akın etti. Sahillere giden vatandaşlar denizin keyfini doyasıya çıkardı.

Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 29,5 derece ölçüldüğü Fethiye’de sıcaktan bunalan vatandaşlar sahilleri doldurdu. Dünyaca ünlü Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız plajında vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren sahile akın etti. Belcekız Plajına serinlemeye gelen vatandaşlar içerisinde denizin keyfini çocuklar ve gençler çıkardı. Bazı tatilciler denizin tadını çıkarırken, bazı tatilciler ise deniz kenarında top oynadı. Denizin içerisinde renkli görüntüler oluşturan tatilcilerden bazıları ise çocuklarıyla ilgilenerek bol bol eğlendiler. Dünyaca ünlü Babadağ’ından paraşütle atlayan tatilciler ise Ölüdeniz semalarını adeta renklendirdi.

“Hava, deniz, kum güneş buralar çok güzel”

Tatil için İstanbul’dan Fethiye’ye geldiklerini ifade eden Aykut Dinçer; “Fethiye çok güzel. Deniz, hava, kum mükemmel. Herkesin Fethiye’ye gelmesini tavsiye ediyoruz. Dünyada böyle bir yer başka var mıdır bilmiyorum. Dünyada sayılı yerlerden biridir Fethiye Ölüdeniz” dedi.

Fethiye’nin aşırı sıcak olduğunu söyleyen Burak Sönmez; “Kocaeli’nden tatil için Fethiye’ye geldi. Yaklaşık 45 dereceyi bulan sıcaklık var. Serinlemek için sürekli denize giriyoruz. 1 hafta boyunca buradayız. Tatilin keyfini doyasıya çıkaracağız” diye konuştu.

Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkez’inden paraşütle atlayan turistler Belcekız Plajına iniyor. Babadağ’ında havanın serin olduğunu ancak plaja indikten sonra sıcak havaya maruz kaldıklarını belirten adrenalin tutkunları, soluğu denizde alıyor.

Paraşüt pilotu Ünal Demirbaş; “Hava çok güzel. Uçuşlar çok güzel. Kore’den gelen arkadaşımızla uçtuk. Sezonda iyileşmeye başladı. Geçen senenin aynı dönemine bakacak olursak daha iyi bir sezon geçiriyoruz” dedi.

Ordu’dan Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkez’inden atlamak için Fethiye’ye geldiğini belirten Büşra Nur Fırat; “Ordu’da cesaret edememiştim ama burada çok keyifliydi. Hiçbir risk yok. Herkese tavsiye ediyorum. Yukarısı da çok serindi. Plaja inince hava çok sıcak. Buradan hemen denize gideceğiz” şeklinde konuştu.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …