Cuma , Haziran 21 2024

Ocak Ayı Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Ak Parti Ocak ayı Fethiye İlçe Divan toplantısı Orman İşletme Müdürlüğü salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, bazı belediye meclis üyeleri, il delegeleri, muhtarlar ve mahalle temsilcileri de katıldı. Ak Parti Gençlik ve Kadın Kolları’nın yanı sıra partiye yeni katılan üyeler de toplantıda yer aldı.

Önce delegeler ile 1 saat süren toplantı gerçekleşirken; daha sonra İlçe Divan Kurulu toplantısına geçildi. Partiye yeni katılan üyelere İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan tarafından rozetleri takıldı. Toplantıda iç ve dış siyaset hakkında bilgilendirmede bulunan İl Başkanı Kadem Mete, ”2019 yılında yapılacak Belediye Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Fethiye ve Muğla’da  Ak Parti’nin zaferle çıkmasını arzuluyoruz” dedi. ”Fethiye’yi alan Muğla’yı alır. Fethiye’yi alacak güce ve kudrete sahibiz” diyen Kadem Mete; ”Yeter ki birbirimiz içerisindeki ötekileştirmelere son verelim ve birbirimizle kenetlenelim. 10 Şubat Cumartesi günü İl Kongresi yapacağız. Bana inanıyorsanız, düzgün, dürüst bir adam olduğuma inanıyorsanız beni destekleyin. Gelin o gün 10 Şubatta sandık da oyunuzu da kullanarak dirayetinizi, gücünüzü 2018’de biz bu seçimi alacağımızın ilk fişeğini ve işaretini orada gösterin” ifadelerini kullandı.

Toplantılar hakkında kısa bir açıklamada bulunan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ilçe kongresinin ardından ilk ilçe divan toplantısını gerçekleştirdiklerini söyledi. Sarıhan;  ”Sayın İl Başkanımızın 10 Şubat Cumartesi günü, Sayın Başbakanımızın da teşrifiyle gerçekleşecek olan İl Kongresinde genel merkezin tavrı, mevcut İl Başkanımızın devamı konusunda olmuştur. Bu manada dün yapılan İlçe Başkanlar toplantısında 13 İlçe Başkanı genel merkezin adayının arkasındayız şeklinde bir beyanda bulunmuştuk. Bugünden itibaren başlayarak bütün ilçelerimizde delegelerimizle birlikte ilde oy kullanacak ve ilçe kongrelerimizde seçilmiş olan Menteşe hariç kongresi yapılmadığı için 12 ilçemizin kongrelerinde il delegelerimiz seçilmiştir. Fethiye İlçe Kongresinde seçilen il delegelerimizle birlikte İl Başkanımızla selamlaşmak ve onlarla sohbet etmek istediler. Bu toplantı İl Başkanımızla tanışma toplantısıdır. Biz bugüne kadar olduğu gibi kongremizden sonra 24 Aralıktan sonra bugün gerçekleşecek olan ilk İlçe Danışma toplantısını yapıyoruz.  Yönetim kuruluna yeni dahil olan yenilenen arkadaşlarımızla birlikte aynı zamanda bazı yeni katılımlarımız da var. Hatta yoğun katılımlar var diyebilirim. Yeni kayıt olan üyelerimizin belli bir kısımlarıyla rozet merasimi de yaptık. Fethiye’nin bugüne kadar sorunlarını biliyoruz. Elimizden geldiğince merkezi hükümet olarak yapılması planlanan yatırımların takipçisiyiz. Sayın Bakanlarımızla, İl Başkanımız, Milletvekillerimizle birlikte en tepeye kadar ihtiyaçlarımızı aktardık. Bir bir gerçekleşmesi için takipçisiyiz. İnşallah bundan sonra yeni ekibimizle birlikte hem ilçe danışma toplantılarımızı, hem il danışma toplantılarımızı burada yapıyoruz. Toplantıya mahalle başkanlarımız da katılmaktadır. Onlarında katılımı ile  daha güçlü bir teşkilat çalışmasını sergileyeceğiz. İktidardan gelecek olan her türlü yatırımı da, nimeti de Fethiye’ye kazandırmak için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …