Cumartesi , Temmuz 20 2024

HATEM ORTAOKULU İLK GÖZ AĞRILARINI MEZUN ETTİ

 2016- 2017  eğitim öğretim yılında kapılarını açan Özel Hatem Ortaokulu ilk mezunlarını verdi. Konferans salonunda yapılan mezuniyet törenine ilgi çok yoğun olurken, veliler, öğrenciler ve okul yönetimi duygu dolu anlar yaşadı. Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte açılan Özel Hatem Ortaokulu ilk yılında 22 ortaöğretim öğrencisini mezun etti. Saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören de günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Mehmet Uzunoğlu gerçekleştirdi.

İlk mezunlarımızı verdiğimiz zaman gerçekten çok duygulanmıştım. Sebebi ise hayatımızda hep ulaşmak istediğimiz bir arkadaşımla birlikte büyük bir hüdaya ulaşmıştık. Bu sene yine bu yolda aynı şekilde bir çalışma başlattık. Hakikaten yoğun bir çalışma sonucunda açılacak açılmayacak netice olarak yine okulumuzu Fethiyelilerin hizmetine sunduk. Ben öncelikle inşaat halindeyken bile okulun açılıp açılmayacağı hakkında bayağı dedikodu yapılırken bize güvenip bu şekilde bizlere yaşattığınız, verdiğiniz emanetlerden dolayı sevgili velilerimi gerçekten yürekten kutluyorum. Yürekten teşekkür ediyorum. Geleceğimiz olan çocukları bende bu durumda bu okula verirken gerçekten on kere değil, bin kere düşünürdüm. Sizler daha önceki yapıdaki kadroya güvendiğiniz için çoğunuz hiç düşünmeden tereddütsüz bir şekilde çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz ve bu konuda gerçekten ne kadar takdir etsek azdır. Onun için hem öğrencilerime hem de bize güvenerek öğrencilerimizi emanet ettikleri için sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Buradaki öğrencilerin bazılarını daha önce anaokuluna kaydettim sonra birinci sınıfa, sonra mezun etmek nasip oldu.  Biz Fethiye’de bu yola çıkarken gerçekten eğitim kalitesi açısından en iyisini yapmaya ve vatandaş olarak en iyisini yetiştirmek için uğraşıyoruz. Öncelikle hedefimiz, olmazsa olmazımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışır, vatanını milletini seven, annesini babasını seven, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, birer bireyler yetiştirmek ve aynı zamanda da kendi ayaklarının üzerinde durabilen, kendini, ifade edebilen her sorununu kendi çözebilen bireyeler yetiştirmek. Bu yönde de çok çaba sarf ettiğimize inanıyorum. Belki bu sene de çeşitli toplumlardan gelmeleri nedeniyle eğitim yönünden ders yönünden çok çaba sarf etti öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerim ama gereken başarıyı gerçekten yakaladık. Bu belki daha iyi ve daha başarılı olabilirdi. Yani temelde bazı öğrencilerin çok eksikleri var ama onlar gece gündüz çabaladılar. Öğretmen arkadaşlarım birebirlerle bunları geliştirmeye çalıştılar. Ve gerçekten bazılarının çok iyi başarıya ulaşacaklarına inanıyorum. Genelde baktığımız zaman temelde aldığımız sene başındaki noktadan bu noktaya getirdiğimizde hakikaten büyük bir başarı büyük bir zafer kaydettik.

Sanki bu çocuklar bizim çocuklarımız biz burada ilkokul 1’den bu yana orta birden bu yana okuyormuşuz da yani burada devam etmişiz gibi bir kaynaşma birliktelik oldu. Bir eğitimci olarak söylüyorum, okulumuza olsun gerek bana gerek öğretmenlere karşı en ufak bir saygısızlık en ufak bir olumsuzluk yaşamadık. Beni en çok mutlu eden şey bu oldu. Ve böyle bir öğrenci, böyle bir çocuk yetiştirdiğiniz için sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Öncelikle böyle iyi insanlar yetiştirdiğiniz için Sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Mezun olan öğrencilere de seslenen Uzunoğlu şunları söyledi; “Büyük bir gururla büyük bir özveriyle sizleri mezun etmekten sizlerin müdürü olmaktan çok mutlu oldum bunu belirtmek isterim. Bu okuldan mezun olmuyorsunuz, biliyorsunuz lisemizde var.

Evet, hep söylediğim gibi liseyi tercih edebilirsiniz ama TEOG’da en iyi başarıyı yakalayın ve bu puana göre daha güzeli daha iyi bir şekilde eğitim görün. Ve yine hangi okula giderseniz gidin biz sizleri unutmayacağız çünkü sizler bizim ilk göz ağrımız ilk mezunlarımız ve bu okulun şeref köşesine hep yazılacaksınız. İsimleriniz hep burada olacak. Ve sizleri hep sevgiyle hep özlemle anacağız. Ömür boyu yapmış olduğunuz başarılarınızla gurur duyacağız. Sizlere mutlulukla bakacağız.”

Öğrenci velileri adına konuşan Fatma Ülkü Çelik “ Özel Hatem Okulu’nun ilk göz ağrısı olan çocuklarımızın mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bundan bir yıl önce büyük umutlarla başladığımız eğitim-öğretim yılımızı mutlulukla bitiriyoruz. Her anne baba gibi çocuğumuzun mutlu ama aynı zamanda başarılı bir okul hayatı olmasını istedik. Biliyorduk ki insana yapılan yatırım, en büyük yatırımdır.  Bir Çin atasözünde denildiği gibi “bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum on yıl sonrasını düşünüyorsan fidan dik elli yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir” bizde bu sözden yola çıkarak önce çocuğumuzun mutluluğunu göz önünde bulundurduk. Tabi bu durumun olması için eğitim gördüğü okulun belli şartlar taşıması lazımdı. Bunu sağlayan başta müdürümüz Mehmet Uzunoğlu’na, idari kadromuza ve okulun tüm personeline teşekkür ederiz.

Değerli öğretmenlerimiz tüm sene boyunca dersler, akşam etütleri birebir dersler hafta sonu etütleri derken çok yoğun bir şekilde çalıştılar. Hatta çocuklarına ayıracakları zamandan çalarak bizim çocuklarımızla ilgilendiler. Bazen bir anne baba, bazen de en yakın dost oldular. Siz, öğretmenlerimiz bizim için gerçekten özelsiniz. Çocuklarımızın başarısı için çok emek verdiniz.

Sözlerimi bitirirken kendim ve tüm velilerimiz adına çocuklarımızı eğitmek için gece gündüz demeden çalışan Özel Hatem Ortaokulu öğretmenlerine ve personeline tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum. Bu sene mezun olan öğrencilerimize hayat boyu başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun” dedi.

Konuşmaların ardından mezun olan 8. sınıf öğrencileri, 7. sınıf öğrencilerine bayrak flama teslim etti.

2016-2017 eğitim öğretim yılında dereceye giren 1. Dönem TEOG birincisi 2. Dönem TEOG ikincisi Ceyda Tosun’a, 1. Dönem TEOG ikincisi ve 2. Dönem TEOG birincisi Emre Çelik’e,  2. Dönem TEOG üçüncüsü Şimal Sağlam’a, 2. Dönem TEOG dördüncüsü Elif Su Akyıldırım’a ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından öğrenciler marş ile birlikte kep fırlatırken veliler de bu anı fotoğraflamak için çalıştı.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …