Perşembe , Temmuz 25 2024

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İçin Oturma Eylemi…

Eğitim-Sen Fethiye Şubesi açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen’in çağrısıyla düzenlenen açıklamanın ardından oturma eylemi gerçekleştirildi.

Eğitim Sen Fethiye Şubesi 65 gündür açlık grevinde olan üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

Açıklamayı okuyan Eğitim Sen Fethiye Temsilcisi Sevgi Çobanoğlu, hukuksuz uygulamaların ülkenin üzerine karabasan gibi çöktüğünü vurgulayarak, “Hükümetin darbecilerle mücadele edeceğiz diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkardığı KHK’ler ile haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmayan 1542’si üyemiz, toplam 105 bin kamu emekçisi bir gecede işsiz bırakılmış ve en temel haklarını kullanabilmeleri fiilen engellenmiştir. Ülkenin üzerine karabasan gibi çöken bu hukuksuz uygulamalar nedeniyle ihraç edilen kamu emekçileri aileleriyle birlikte zor koşullara mahkum edilmiş, çocukları ağır travmalarla karşı karşıya bırakılmış ve bugüne kadar 37 kişi intihara sürüklenmiştir’’ dedi.

‘EYLEMLERİNDE KRİTİK DÖNEME GİRİLDİ’

Hükümeti harekete geçmeye çağıran Çobanoğlu, “KHK ile haksız ve hukuksuz biçimde ihraç edilen üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Ankara’nın göbeğinde ‘İşimi geri istiyorum’ talebiyle süresiz açlık grevine başlamış ve eylemlerinde kritik bir döneme, 65. güne girmişlerdir. Eğitim-Sen olarak talebimiz açık ve nettir. Hükümet, üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için acilen harekete geçmeli, üyelerimizin taleplerini karşılamalı, haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçileri görevlerine iade etmelidir’’ dedi.

Basın açıklamasının ardından ellerinde dövizlerle birlikte bir saatlik oturma eylemi yapan Eğitim-Sen Fethiye Şubesi üyeleri alkışlar eşliğinde sessizce dağıldılar.

About egegazetesi

Check Also

Airbnb cezaları gelmeye başladı! Ev sahipleri 100 bin lira ödeyecek

Yıl başında yürürlüğe turistik amaçlarla konut kiralama uygulamasını ihlal eden ev sahiplerine cezalar gelmeye başladı. …