Pazar , Haziran 23 2024

Mevlit Programı Düzenlediler

Fethiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, TSK’nın ülkemizin güneydoğu sınırlarında ve Afrin’de başarıyla sürdürdüğü operasyonlara destek vermek amacıyla mevlit programı düzenlediler.

Merkez Yeni Camide düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve okul aile birliği katıldı. Öğle namazı öncesi düzenlenen program Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra öğrenciler kahramanlık şiirleri okuyup, ilahi söylediler. 45 dakika süren program İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman’ın duası ile son buldu.

Fethiye İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Erdinç Yalçın gazetecilere yaptığı açıklamada, “Zeytin Dalı, barışın- kardeşliğin simgesidir. Harekata bu ismin verilmesi ise, harekatın düzenlendiği bölgenin insanına karşı düşman olunmadığının belirtilmesi içindir. Fırat Kalkanı Harekatı ile sınır hattının terörden temizlenmesinin ardından, sınırlarımızın 20 km. yakınından adeta bir terör yuvasına dönüştürülen Afrin’in, PKK/PYD’den temizlenmesi için düğmeye basıldı. 20 Ocak 2018 günü başlayan operasyonun adı, “Zeytin Dalı Harekatı” olarak açıklandı. Çünkü Türk askeri bir işgal için değil, bir barış ve huzur elçisi olarak o bölgeye girdi. Operasyonun amacı, bölgeyi insanca yaşanabilen bir yurt yapmak ve yani başında türetilen terör yuvalarını dağıtmaktı. Çünkü Afrin, Türkiye için Kandil, Rakka ve Mümbiç’ten sonra en büyük tehdit. Bu nedenle Afrin operasyonu, bölgeyi terörden arındırmak için başlatılan en önemli adımlardan biridir. Afrin bölgesi, Türkiye’nin ve bölgenin güvenliği açısından oldukça önemli bir konuma sahip. Terör örgütlerinin Akdeniz’e açılması için en önemli kapı, DEAŞ ile mücadele kapsamında ABD tarafından yeniden yapılandırılan YPG’nin başını çektiği terör grupları için önemli bir kale. Uluslar arası güçlerin eliyle bölgede yeni terör gücü oluşturulmasını kabul etmeyen Türkiye, öncelikle kendi topraklarındaki  terör eylemlerinin önüne geçebilmek için bu operasyona girişti. Türk halkı, topyekün bir mücadeleye girildiğinin bilincinde olarak evladının ve askerinin yanında yer aldı.

Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri ve özgür Suriye ordusu mensupları, bölgede etkin bir püskürtme faaliyeti yürüterek YPG’li teröristleri ve uluslar arası iş birlikçilerini Afrin’den temizlemeye çalışıyor. Askeri ve polisiyle kahraman silahlı kuvvetlerimiz yedi düvele karşı kahramanca bir mücadele veriyor. Bugüne kadar yürütülen mücadele sonunda,  kahraman askerimizden ve polislerimizden şehitler verdik. Çanakkale Savaşından Afrin’e kadar yaklaşık 415 bin vatan evladını vatanı, bayrağı, inancı, namusu uğruna şehit verdik. Şimdi bizler bu topraklar üzerinde rahatça yaşıyor ve huzurla geziniyorsak, bilin ki, bunu bu kahramanlarımıza borçluyuz. Yemen’de, Kutül Amare’de, Çanakkale’de, Milli Mücadele’de, Güney Doğu’da, 15 Temmuz’da ve şimdi de Afrin’de şehadet mertebesine ulaşan binlerce vatan evladı. Bizler böyle kahraman ve aziz bir milletin evlatlarıyız. Kendini bayrağına, milletine ve vatanına feda edenlerin evlatlarıyız” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …