Pazartesi , Ağustos 15 2022
Anasayfa / Anasayfa / ‘Medya ve İktidar’ Söyleşisinde Buluştular

‘Medya ve İktidar’ Söyleşisinde Buluştular

Fethiye Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilen ve 23 Ağustos’a kadar devam eden Fethiye Likya Etkinlikleri 2020, Köşe Yazarı Deniz Zeybek, Yazar Ali Haydar Fırat, Yazar Akif Beki, ‘Medya ve İktidar’ söyleşisiyle devam etti. Fethiye Likya Etkinlikleri kapsamında Köşe Yazarı Deniz Zeybek, Yazar Ali Haydar Fırat, Yazar Akif Beki Medya ve İktidar konulu söyleşi gerçekleştirdiler. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nin Açık Hava Gösteri Merkezinde, sohbet havasında gerçekleştirilen söyleşiyi vatandaşlar ilgiyle izledi.

USTA YAZARLARA İLGİ YOĞUN OLDU
Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan yazarlar, ‘Medya ve İktidar’ temasında birçok konuda açıklamalarda bulundular. Yazarlara Fethiyelilerin ilgisi de yoğun oldu. Programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca eşi Çiğdem Karaca ile birlikte katıldı. Aynı zamanda programa CHP’li Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katılım sağladı.

Gazeteci Yazar Akif Beki yaptığı değerlendirmede, “Pandemi süreci hepimiz için çok zor oldu. Yaşam biçimlerimizi ve koşullarımızı tamamıyla değiştirdi. Karantina dönemlerinde evimizden çalıştık. Telekonferans üzerinden yayınlarımızı yapmaya çalıştık. Gazete ve televizyondaki fiziki mesaimize geri döndük. Türkiye’nin genel koşulları ve siyasal gelişmeler çok kritik bir sürece işaret ediyor. Bizim işimiz bunları takip etmek ve bunlar hakkında görüşlerimizi aktarmak. Yeni kurulan partiler, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasındaki gerilim bir seçim arifesini andırıyor. Ben henüz ufukta seçimin görünmediğini düşünmüyorum” dedi.

Gazeteci Yazar Deniz Zeyrek ise, “Ben gazeteci olarak demokrasiden yanayım. Hak ve Özgürlüklerden yanayım. Tüyü yetmemiş yetimin hakkını yiyenlerin, rant elde etmeye çalışanların karşında durmak zorundayız. Gazeteciler, adaletsiz yöneticileri rahatsız ederler” dedi.

Gazeteci Yazar Ali Haydar Fırat ise, “Dünyada büyük krizlerin olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Türkiye maalesef bu krizlerden olumsuz etkilendi. Memleketimizin kendi yapısal sorunları var. Bir türlü üretim ekonomisine geçmemiş olmamız, sürekli tüketime dayalı bir ekonomi ile yönetiliyor olmamız en temel sorunlardan. Beraberinde işsizliği, yoksulluğu ve yoksullaşmayı getirmektedir. Bunları en az hasarla atlatmanın koşulu yeni bir üretim ve istihdam modeline geçmektir. Sokakta gezdiğimiz zaman insanların en çok şikayetçi olduğu konuların başında işsizlik gelmektedir” diye konuştu.

KİTAP İMZALADILAR
Program sonrası yazarlar kitaplarını, kitap şenliği alanında imzaladı. Yazarların hayranları kitaplarını, sevdikleri yazarlara imzalattı. Fethiye Likya Etkinlikleri 23 Ağustos tarihine kadar çeşitli söyleşi ve etkinliklerle devam edecek.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …