Salı , Eylül 26 2023

‘Körfez Kirliliği Geçici Çalışma Grubu’ Kuruluyor

 Fethiye Kent Konseyi bünyesinde kurulacak geçici çalışma kurulu ilk toplantısını yaptı.

Açılış konuşması Kent Konseyi Genel Sekreteri Melek Gözde Gürsoy tarafından yapılmasının ardından çalışma grubu çalışma usul ve esaslarını Konsey Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan açıkladı.

Konu ile ilgili sunumu yapan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Birol Keski geçmişten günümüze durum tespit ve analizlerini, gelinen noktayı aktardı. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Sivil Toplum Kurumları başkan ve temsilcileri, üniversite öğretim görevlileri, ilgili kurumlar ve belediye birimlerinin katılım sağladığı toplantıda kurumlar kendi sorumluluklarıyla ilgili görüşmelere katkı verdi.

İkinci oturumda Kıyı, Dere, Deniz, Kara olmak üzere 4 farklı çalışma grubu kuruldu. Her çalışma grubu sorunların tespit edip çözüm önerilerini ekleyerek sunum gerçekleştirdi. Konu muhatapları ile geçici çalışma grubunda yer almak isteyen kişiler düzenli aralıklarla ilgili kurumlarla ortaklaşma kararı aldı. Kent Konseyi sonuç bildirgesini önümüzdeki günlerde açıklayacağını bildirdi.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …