Perşembe , Mayıs 23 2024

Körfez İçin Bir Araya Geldiler

Fethiye Belediyesi, Fethiye Körfezi deniz yüzeyindeki renk değişikliği ile ilgili olarak Fethiye’deki ilgili tarafları bir araya getirdi.  Muğla Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nedim ÖZDEMİR yaptığı sunumda Fethiye Körfezi’nin hali hazırdaki durumunu akademik açıdan gözler önüne sererken, her kurum kuruluşun elini taşın altına koyması gerektiği konusunda da dikkat çekti.

Düzenlenen toplantıya; Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan, TURMEPA’dan Ersin Özer, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Öznur Vuran Doğan, FETAV’dan Dilek Dinçer, DSİ’den Sedat Uğur, FETOB Başkanı Bülent Uysal, Muğla Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nedim Özdemir, MUSKİ’den Mustafa Duran, Sevim Boz, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan Raşit Gödelek, Süleyman Şafak, Fethiye Liman Başkanlığı’ndan Cihan Duman, Fethiye Erozyonla Mücadele Derneği Sorumlusu Okyay Tirli, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ve Cenk Şimşek, Mahmut Çakır, Fethiye Çevre Şube Müdürlüğü’nden Ersin Kara, Dilara Çağrıtekin, Merve Özer, Foça Mah. Muhtarı İlker Can, Letoonia Tatil Köyü Genel Müdürü Bozkurt Atilla, Songül Turan toplantıya katılım sağladılar.

Muğla Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nedim ÖZDEMİR yaptığı sunumda Fethiye Körfezi’nin hali hazırdaki durumunu akademik açıdan gözler önüne sererken, her kurum kuruluşun elini taşın altına koyması gerektiği konusunda da dikkat çekti. Sorulan sorular arasında deniz yüzeyi renk değişikliğinin sıcaklık artışıyla birlikte “Alg Patlaması” denilen doğal olay sonucu olduğu da açıklığa kavuşturuldu.

ÇEVRE YÜKSEK MÜHENDİSİ KABAK, “GELECEĞE DAİR PROJELER ÜRETMEK İÇİN..”

Muğla Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nedim ÖZDEMİR yaptığı sunumda Fethiye Körfezi’nin hali hazırdaki durumunu akademik açıdan gözler önüne sererken, her kurum kuruluşun elini taşın altına koyması gerektiği konusunda da dikkat çekti. Sorulan sorular arasında deniz yüzeyi renk değişikliğinin Alg Patlaması denilen doğal olay sonucu olduğu da ifade edildi.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak yaptığı açıklamada; “Fethiye Körfezi ve deniz yüzeyi üzerinde son dönemde yaşanan renk değişimi; halkımızı, işletmecilerimizi, kurum ve kuruluşlarımızı tedirgin etmiştir. Her kurum kendi özelinde sorumluluklarını yerine getirmekte ancak körfezin hali hazırdaki durumunu özetlemek ve geleceğe dair projeler üretmek ve kimin üzerine hangi görevler düşecek bunları belirleyebilmek için Muğla Üniversitesi’nden Sayın Doçent Doktor Nedim Özdemir hocamız akademik destek için bizlere kısa bir sunum gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki süreçte bu konuyla ilgili daha detaylı bir Çalıştay düzenlenmesi planlanmıştır. ” diye konuştu.

 

 

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …