Perşembe , Mayıs 23 2024

Kongre Merkezi Fizibilite Raporu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO), Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) 2020 Fizibilite desteği alan ‘Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ projesinde yol haritası netleşti. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, proje kapsamında ortaya çıkacak fizibilite çalışmasının gelecekte yapılması hedeflenen, Fethiye’nin ve bölgenin ihtiyacı olan fuar alanı ve kongre merkezine planlama ve finansal anlamda ışık tutacağını söyledi. Progem Danışmanlık firması ile yapılan toplantının verimli geçtiğini belirten Osman Çıralı, saha çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yapılarak yol haritası belirlendiğini ifade etti.

Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu, proje faaliyetlerinin ve takvimin görüşüldüğü, danışmanlık hizmeti alınan Progem Danışmanlık Limited Şirketi yetkilileri ile 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen toplantıya FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Progem Danışmanlık Genel Müdürü Adnan Hacıbebekoğlu, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu, Dış Ticaret ve Sanayi İşlemleri sorumlusu Özge Ertürk Hakanoğlu ile AR-GE ve Projeler Birimi sorumluları İrem Karacan ve Kemal Köse ile Mali Uzman Özge Maden ve Araştırma-Raporlama Sorumlusu Nazlıcan Şener katıldı.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, proje kapsamında ortaya çıkacak fizibilite çalışmasının gelecekte yapılması hedeflenen, Fethiye’nin ve bölgenin ihtiyacı olan fuar alanı ve kongre merkezine planlama ve finansal anlamda ışık tutacağını söyledi. Progem Danışmanlık firması ile yapılan toplantının verimli geçtiğini belirten Osman Çıralı, saha çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yapılarak yol haritası belirlendiğini ifade etti. Çıralı, şöyle devam etti:

“Odamız, ‘Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ hazırlanması için GEKA’dan 179.770 TL’lik destek aldı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak amacımız sektörlerin ticari kapasitelerini geliştirmek, yurtiçi ve yurtdışı işbirliklerini geliştirmek, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunmak ve 12 ay turizmi geliştirmek. Tüm bu hedeflere katkı verecek bir fuar alanı ve kongre merkezinde mesleki ve bilimsel bilgi birikimlerinin sunulacağı kongre ve toplantıların gerçekleştirilmesi, kültürel ve sanatsal organizasyonların arttırılması, ticari işbirliklerini geliştirecek her türlü faaliyetin organize edilmesi önem taşıyor. Tüm bu faaliyetlerin yapılacağı fiziki bir ortamın organizasyon ve yatırım analizini ortaya sunacak fizibilite çalışmasının yapılması gelecekte yapılması hedeflenen bir merkeze finansal ve yapısal anlamda yol gösterici olacak, ışık tutacak. Danışman firmamız Progem Danışmanlık şirketi ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda ‘Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ kapsamında yürütülecek paydaş analizi, odak grup toplantısı, saha çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yapılarak yol haritası netleştirildi. Oda olarak Fethiyemizin ve bölgemizin ihtiyacı olan bir projede daha ilk girişimde bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemize hayırlı olsun.”

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …