Cumartesi , Temmuz 20 2024

Kocaman, Çatalca’dan Rüzgar Gibi Geçti

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2018 yarış takviminde yer alan Türkiye Motokros Şampiyonası’nın üçüncü ayağı 28-29 Temmuz tarihlerinde Çatalca’da düzenlendi. 3. Ayak yarışına İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya, Tekirdağ ve Bursa başta olmak üzere bir çok ilden yarışçılar katıldı.

Fethiyeli minik motokrosçu Fethiye Orman spor Kulübü sporcusu  Baran Bulut Kocaman  65cc grubunda Türkiye birincisi oldu. Baran Bulut Kocaman  geleneğini bozmayarak yine ipi göğüsledi ve Fethiye ve Muğla’nın  ismini bir kez daha duyurdu.  Geleceğin motokrosçusu  Baran Bulut Kocaman;  Avrupa ve Balkan şampiyonalarındaki zaferlerinin ardından Türkiye şampiyonasındaki zirve mücadelesine devam ediyor.

İstanbul Çatalca’da yapılan Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. ayağında yarışçılar ilk yağmur ikinci günde sıcak havayla birlikte izleyenlere heyecanlı yarışlar izletti. Teknik, hız ve dengenin öne çıktığı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları 57 sporcunun katılımıyla Çatalca’da yapıldı. Türkiye Şampiyonası’nı TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın ve Erhan Güzel ile yüzlerce vatandaş izledi. Yeditepe Motor Sporları Kulübü’nün organize ettiği yarışlarda Cumartesi günü yağmur, Pazar günü de sıcak hava etkili oldu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …