Salı , Temmuz 23 2024

Karabulut, DTO Başkan Adaylığını Açıkladı

 

Fethiye eski liman müdürü Ahmet Karabulut, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını resmen açıkladı.

Deniz Ticaret Odası’nın Nisan’da yapılacak seçimleri öncesi, Fethiye’de seçim hareketliliği başladı. Geçtiğimiz günlerde tekrar başkan adaylığını açıklayan mevcut başkan Şaban Arıkan’dan sonra Fethiye eski liman müdürü Ahmet Karabulut da başkan adaylığını açıkladı. Fethiye Aksazlar koyunda düzenlenen kahvaltıda adaylık açıklaması yapan Karabulut’a, Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı Tamer Kıran da destek verdi.

Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı Tamer Kıran, seçimler öncesinde Fethiyeli üyelerle buluştu. IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Başkan Adayı Ahmet Karabulut’un Fethiye Aksazlar Koyunda düzenlediği kahvaltıya katıldı.

Kahvaltıda Fethiyeli denizcilerle bir araya gelen Kıran, sektörün ve denizcilerin sorunlarını çözmek için bir birlik hareketi olarak yola çıktıklarını ifade etti. Yeni dönemde çok daha şeffaf bir Deniz Ticaret Odası olacağını ifade eden Kıran; odanın kaynaklarının daha adil ve kontrollü harcanması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“15 yıl birlikte çalıştığımız şuandaki başkan Metin Bey ile birlikte uzun bir çalışma dönemi geçirdik. Çok tecrübeler kazandık ve artık bu yolda kendi çalışma arkadaşlarımın desteği ile yeni bir rota belirledik. Bu yolda ilerliyoruz. Bu yola ‘Hepimizin Odası Harekatı’ olarak çıkarken yanımda sektörümüzün çok değerli isimleri bana destek oluyorlar. Mevcut yönetime karşı muhalefet harekatı yapmıyoruz. Bu bir muhalefet harekatı değil sadece biz bu işi önümüzdeki dönemde daha iyi yapacağız, daha çok uğraşacağız, gecemizi gündümüzü bu işe ayıracağımız için yola çıktık.”

“Birçok sorunlarınız var ve bunların birçoğuna vakıfız. Her geçen gün yenilerini öğreniyoruz. Bu sorunların çözümü için elimizi taşın altına koymak üzere yola çıktık.” Diyen Kıran, “İş birliğine açık bir düşüncemiz var. Sizler olmadan İstanbul’da bu işlerin tek başımıza çözülebileceğine inanmıyoruz. Sizleri içerimize katmak zorunda olduğumuza inanıyoruz. Ticaret odasını tabana yaymak durumundayız. Çalışmalarımızı bu yönde düzenliyoruz, organize ediyoruz. İstanbul’da bir Oda binası değil her zaman ulaşılabilen her zaman yanınızda olan, sizlerin sorunlarını çözmeye çalışan, çözebildiklerini çözen, çözemediklerini çözmek için kendi derdiymiş gibi dertlenen insanlar olacağız. Bunları yapabilmek için karar Ankara’da. Ama bizler şunun sözünü veriyoruz: Bizler o işlerin çözülmesi için sıkıntılarınızın hal olması için her daim sizin yanınızda olacağız. Devletten sadece istemeyeceğiz, çözümü devletle birlikte yapacağız” diye konuştu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Başkan Adaylığını düzenlenen kahvaltıda resmen açıklayan Ahmet Karabulut da “Sevgili denizci dostlarım hepimizin odasına hoş geldiniz. Ben Ahmet Karabulut olarak 17 yıl Fethiye Liman Başkanlığı görevini yaptıktan sonra 30 yıldır bir fiil Fethiye’ye gönül vermiş birisi olarak aranızda bulunmaktayım. Hali hazırda gemi acenteciliği ve denizcilik eğitim merkezinin sahibiyim. Bundan dolayı sizden hiç kopamadım, kopmamda mümkün değildi. Fethiye denizciliği bilen birisi olarak sevgili denizci arkadaşlarımın önerisi ile destekleriyle gelecekteki oda başkanınız olarak kaldığım yerden hizmete devam edeceğime söz veriyorum. Mevcut başkanım benin kardeşim. Onlara da verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …