Cumartesi , Aralık 3 2022

‘Kadına Yönelik Şiddeti Sonlandırmak İçin Birleşin’

 

Fethiye’de kadınlar Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin ‘Kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için birleşin’ sloganı için yürüyüş düzenleyecekler.

Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı’nda Fethiye Kadın Meclisi Başkanı Kader Şarlak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Günay, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kestep, MHP Kadın Kolları Başkanı Gülnur Arık, FETAV Başkanı Dilek Dinçer, CKD Fethiye Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Oğuzhan Yeter, TKB Fethiye Şube Başkanı Zeynep Tuncel, ADD Fethiye Şubesi yönetimi, İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM birimi ‘Kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için birleşin’ sloganı için bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin özellikle kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için birleşin sloganıyla bir araya geldiklerini ifade eden Fethiye Kadın Meclisi Başkanı Kader Şarlak: “Bu yıl 25 Kasım 2017 yılında başlayan bu etkinlikler 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar devam edecek. Biz yıllardır 25 Kasım’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde bir araya geliyoruz. Fethiye’de özellikle Kadın Meclisi Başkanlığında tüm sivil toplum örgütleriyle şehrimizde bir takım etkinlikler düzenliyoruz. FETAV, İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM birimimiz, CKD, TKB, AK Parti, CHP ve MHP Kadın Kolları Temsilcileri, Mavi Kuş Sanat ve Dayanışma Derneği, ÇYDD, ADD, Yörük ve Türkmen Derneği, Mor Pedallar grubumuz olmak üzere özellikle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet gününde birleşin sloganı ile birlikte bir program hazırladık. Programımız 25 Kasım Cumartesi saat 12.30’da Özgecan Anıtı önünde başlayacak. Burada bir basın açıklamamız olacak ve daha sonra Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önüne kadar yürüyüş gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

BANU AVAR “YENİ DÜNYA DÜZENİNİ” ANLATTI Fethiye Yerel Tohumlar Derneği, Fethiye Ziraat Odası ve Fethiye …