Pazar , Kasım 28 2021
Anasayfa / Anasayfa / Aç Kalan Şahin’e, Vatandaş Şefkati

Aç Kalan Şahin’e, Vatandaş Şefkati

Seydikemer İlçesinde bir vatandaş tarafından açlıktan bitkin halde bulan şahin, Fethiye Belediyesi Hayvan bakım merkezinde tedavi altın alındı.

Kıncılar Mahallesi Akbük mevkisinde bir vatandaş tarafından hareketsiz halde bulunan şahin, Fethiye Belediyesi  Hayvan Bakım Merkezine getirildi.

Hayvan Bakım Merkezi Veterinerlerinden Hüseyin Canğara’nın yaptığı muayenede herhangi bir yaralanma tespit edilemeyen şahinin aç kaldığı için uçamadığı tespit edildi.

Veteriner Hekim Canğara, yaptığı açıklamada “Şahinin uzun süre aç kaldığı için uçamamış olabileceğini, halk tarafından bulunup bize getirildi. Şahinde herhangi bir kırık yada yaralanma tespit edilemedi. Burada tedavisi yapıldıktan sonra biz milli parklara teslim edeceğiz. Muhtemelen 1 hafta sonra iyileşecek ve doğaya bırakılacaktır.” dedi. Veteriner Hekim Canğara “Bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yaralı bir hayvan bulduklarında getirebilirler. Hayvanlar doğada kendi aralarında hiyerarşiye sahipler, doğal seleksiyonu gerçekleştiriyorlar. Ama insanlar bu doğal seleksiyonu kendileri yaptıkları zaman bozabiliyorlar. Bunun için insanların hayvanlara daha duyarlı olmaları gerekiyor çünkü doğa hayvanlarındır. Biz insanlar kendi doğamızda yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Şahini tedavi bulan Adem Aykırı ise arazisinin yanında hareketsiz halde bulduğunu söyledi. Kendi imkanlarımızla tedavi etmeye çalıştık. Fakat daha sonra kanatlanıp uçamayınca yetkililere haber verdik. Fethiye Belediyesi hayvan barınağında yetkililerimizin şahine ilk tedaviyi yaptılar. Verdikleri bilgiye göre de 1 hafta içerisinde doğaya salınabileceğini söylediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yabani hayvan dahi olsa her hayvanın yaşama hakkı olduğu için üzerimize düşen sorumluluk gereği şahini yetkililere teslim ettik” diye konuştu.

Şahin, rehabilitasyon sürecinden geçtikten sonra doğal ortama salınacak.

About egegazetesi

Check Also

90.000 KG KATYONİK POLİELEKTROLİT ALINACAKTIR

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca  90.000 KG katyonik polielektrolit …