Cumartesi , Temmuz 20 2024

İlköğretim Haftası Kutlanıyor

Tüm Yurtta olduğu gibi Fethiye’de de; 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi ile ilköğretim haftası kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı. İlköğretim haftası Kutlama Programı kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Fethiye İl Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törende eğitimciler Başöğretmen Atatürk’ün Anıtı’na çelenk sundular. Saat 09.30’da gerçekleşen törende Fethiye Belediyesi Bando takımı da törende hazır bulundu. Törene;İ Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye protokolü üyeleri ile  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Fethiye Beşkaza Meydanında düzenlenen çelenk töreni sonrası İlköğretim haftası açılış kutlama programı Çalıca Şehit Burak Özgür Cantürk İlköğretim okulunda düzenlenen tören ile devam etti.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yeni eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili açıklamasında; Öğrencilere, Öğretmenlere ve Velilere mesaj verdi. Faruk Kaya açıklamasında “Sevgili Öğrenciler; Uzunca bir tatil sonrası, eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Değerli Veliler; Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum. Değerli Öğretmenler; Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum. Bu vesile ile 2018-2019 eğitim öğretim yılının fedakâr öğretmenlerimize, gözbebeğimiz sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer velilerimize ve tüm milli eğitim camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …