Pazartesi , Eylül 27 2021
Anasayfa / Anasayfa / Geri Dönüşüm Projesinin Hazırlıkları Sürüyor

Geri Dönüşüm Projesinin Hazırlıkları Sürüyor

 

Seydikemer Belediyesi, ilçenin dört bir yanının dayanışma ağlarıyla örmeye hazırlanıyor. Kullanılmış giysi, ayakkabı gibi tekstil ürünleri, ilçenin çeşitli noktalarına ve belirlenen mahallelerine yerleştirilecek kumbaralarda toplanacak sonrasında ‘Geri Dönüşüm Mağazası’ndan ihtiyaç sahipleriyle buluşacak.

Gardıropların bir köşesinde kalmış ve artık kullanılmayan kullanılmış giysi, ayakkabı gibi tekstil ürünleri ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek kumbaralarda toplanacak. İlk etapta 54 giysi kumbarası ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirildi. İçinden giysi çalınması neredeyse imkansız olan kumbaraların sayısı ihtiyaca göre çoğaltılacak.

Bu kumbaralar aracılığıyla toplanan tekstil ürünleri açılacak olan ‘Geri Dönüşüm Mağazası’nda önce türlerine ve kullanım durumlarına göre ayrılacak. Artık kullanılma imkanı bulunmayan tekstil ürünleri çöpe gitmesi engellenerek geri dönüşüm zincirine dahil edilecek. Kullanılabilir durumda olan ürünler ise mağaza üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamayacak durumda olduğu için geri dönüşüm zincirine dahil edilen tekstil ürünlerinin raflarda yerini alacak.

Proje böylece Seydikemer de hem tekstil atıklarını geri dönüşümünü sağlayarak çevreye fayda sağlayacak hem de kullanıma hazır hale getirilen giyim ürünleri üzerinden Seydikemer de dayanışma bağlarını kuvvetlenecek. Yer belirleme çalışmalarından sonra kumbaralar mahallelerde ve merkez de konuşlandırılacak.

About egegazetesi

Check Also

Yurt Sorununa Kaymakam Sahip Çıktı

Yurt Sorununa Kaymakam Sahip Çıktı Yüzyüze eğitimin başlaması nedeniyle Üniversite ve Meslek Yüksekokulları’da eğitim öğretime …