Pazar , Temmuz 21 2024

Fethiye Akuttan Örnek Davranış

Fethiye Akuttan Örnek Davranış

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) kullanılan kalem, silgi ve kalem tıraşları  köylerde ihtiyacı öğrenciler için topladı.

Hafta sonu yapılan tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Fethiye’de de yapılan sınavda AKUT Fethiye ekipleri, sınav yapılan okullarında “Kalemlerimiz köy okullarına” kampanyası düzenledi.

9 okulda düzenlenen “Kalemlerimiz köy okullarına” yazılı kutu bıraktı. Sınavdan çıkan duyarlı vatandaşlar Akut ekiplerinin bıraktığı kutulara sınav çıkışında kalemlerini bıraktılar. 350 adet kalemin toplandığı kampanyada ihtiyaç sahibi öğrencilere göndermek için dernek binasında hazırlandı.

AKUT Fethiye ekip lideri Fatih Işık, Hafta sonu Fethiye’de yapılan üniversite sınavında ÖSYM tarafında dağıtılan kalemleri, bir üyenin toplayarak köy okullarına dağıtma fikrini ortaya attığını belirtti.

İhtiyacı olan öğrencilerin yararlanması için anlamlı bir proje olduğunu fikrin sınavın hemen öncesinde gelmesi nedeniyle kısa sürede ilçedeki 9 okula kutuları hazırlayıp dağıttık. Okullardan yaklaşık 350 kalem topladık. Bu kalemleri de ihtiyacı olan köy okullarına dağıtacağız. Çok hızlı olduğu için duyurusunu da yapamadık. Bu ilk kampanya idi. Sonraki sınavlarda da kampanyayı sürdürüp daha çok kalem toplamayı hedefliyoruz” dedi.

Kalemlerin üniversite sınavında öğrencilerin geleceklerini belirlediğini kaydeden Işık, aynı kalemlerin ihtiyacı olan öğrencilerin üniversite sınavına gelmelerini hatta daha da ileriye gitmelerini sağlayacağını belirtti.

Işık, gelecek sınavlarda daha fazla kalem toplayı, ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …