Perşembe , Mayıs 23 2024

Eski Başkanlardan Hasan Şimşek Vefat Etti

Demokrat Partili,  Seydikemer Eski Belediye Başkanı Hasan Şimşek 27 Kasım 2020 günü kalp krizi geçirmişti.  Aradan 16 gün geçti yorgun kalp yapılan müdahalere bu kadar dayana bildiği haberi geldi. Efsane başkan hasan şimşek vefat etti.

Kesikkapı Mahallesi’nde ikametgah eden Seydikemer Eski Belediye Başkanlığı yapmış Hasan Şimşek kalp krizi geçirmişti.  Fethiye Devlet hastanesi yoğun bakım servisine 27 Kasım günü alınarak tedavisi sürüyordu. Dün 13 Aralık acı ve sevenlerini üzen haberi aldık. 71 yaşında olan Hasan Şimşek’in vefat ettiğini öğrendik.

Geçmiş dönem eski Kemer Belde Belediye Başkanlarından ve şuan da İyi Parti Seydikemer Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan Hasan Şimşek, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Merhum Hasan Şimşek, 2014 yılında Muğla’ya getirilen Büyükşehir Yasası öncesi Seydikemer’in ilçe statüsü kazanmadan önceki döneminde; 1994-2004 yılları arasında Demokrat Parti’den Belde Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. İyi Parti’den Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Şimşek, geçtiğimiz günlerde evinde kalp krizi geçirerek Fethiye Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Fethiye Devlet Hastanesi’nde sürdürülürken, gece saatlerinde tekrar fenalaşan 71 yaşındaki eski başkan Hasan Şimşek, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.  Şimşek’in ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri yasa boğulurken, cenazesinin Pazartesi günü Seydiler Mahallesi’nde defin edileceği öğrenildi.

Seydikemer İlçe olmadan önce geçmiş dönem Eski Kemer Belediye başkanlarımızdan Hasan Şimşek,  kalp krizi geçirerek, Fethiye Devlet Hastanesinde yoğun bakıma alınmıştı. Bu güne kadar hayatında çok mücadele etmiş bir kişi olan Hasan Şimşek’in vefat ettiğini kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ege Gazetesi ve Haber Kanalı olarak Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Yakınlarında başınız sağolsun diyoruz.

HASAN ŞİMŞEK’İN HAYATI NASIL GEÇTİ

2014 yılında Muğla’ya getirilen Büyükşehir yasası öncesi Seydikemer’in ilçe statüsüne girmeden önceki döneminde Kemer Beldesinde  Demokrat Partiden 1994-2004 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevi yapan Hasan Şimşek, evinde kalp krizi geçirerek Fethiye Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. 71 yaşındaki eski başkan Hasan Şimşek’in tedavisi Fethiye Devlet Hastanesinde sürdürülürken, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

HASAN ŞİMŞEK KİMDİR?

1949 yılında Seydikemer ilçesine bağlı Seydiler’de doğdu. İlkokulu Seydiler’de, ortaokulu Fethiye’de tamamladıktan sonra 1970 yılında Dalaman Ziraat Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gümüşhane iline Ziraat Teknisyeni olarak atandı. 1973 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Fethiye İlçe Tarım Müdürlüğü’ne atandı. İki yıl burada çalıştıktan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na geçip Seydikemer ve Fethiye’nin tüm köylerinde DSİ İşletme Şefi olarak görev yaptı.  1994 yılında Demokrat Parti’den Kemer Belediye Başkanı seçilerek 2004 yılına kadar Kemer Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yılında tekrar Demokrat Partiden Belediye Başkan Adaylığı yaptı. Ayrıca, Değişik dönemlerde partimizin il ve ilçe başkan yardımcılıkları gibi görevlerde de bulundu. Ayrıca, Değişik dönemlerde partimizin il ve ilçe başkan yardımcılıkları gibi görevlerde de bulundu. Şimşek, 2019 yılında yapılan seçimlerde de İYİ Parti’den Seydikemer Belediye Meclis üyeliğine seçilerek görevini yürütüyordu.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …