Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Engelli Öğrencilerin Durumu

Engelli Öğrencilerin Durumu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile Ege Bölgesi Rehabilitasyon Merkezleri Derneği (EGE-DER) Başkan Yardımcısı Salih Dündar ve Nursel Özdemir Kurumları Genel Sekreteri Hande Batıbay’ın bir araya geldi.

Görüşmede engelli öğrencilerin taşıma ücretleri, kurumlarda fiyat artışları ve merkezlerin işleyişinin iyileştirilmesine yönelik değerlendirme yapıldı.

FTSO hizmet binasında gerçekleşen toplantıda engelli öğrencilerin eğitim ortamının geliştirilmesi konusunda yapılacaklar masaya yatırıldı. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’ya rehabilitasyon merkezlerinin pandemi sürecinde yaşadığı sorunlar hakkında bilgi veren EGE-DER Başkan Yardımcısı Salih Dündar, merkezlerin de online eğitime geçilmesi için gerekli alt yapının kurulması gerektiğini söyledi.

“REHABİLİTASYON MERKEZLERİMİZİN GELİRİ ERİDİ”

Devlet tarafından merkezlere ödenen ücretlerin arttırılması gerektiğini belirten Salih Dündar, “Pandemi ile birlikte ortaya çıkan olumsuzluklar merkezlerimizin gelirlerinin erimesine neden oldu. Bu nedenle devletimizin 2021 yılı ödemelerinde artış, ayrıca engelli öğrencilerimizin servis ücretlerinin yine devlet tarafından karşılanmasına yönelik beklentilerimiz var. Merkezlerimiz tüm engel gruplarının, grup eğitimlerine dahil edilmesini bekliyor. Başkanımız Osman Çıralı ile bir araya gelerek bu sorunları paylaştık. Kendisi sorunlarımızı dinledi ve bir rapor şeklinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) sunacağına söyledi. Sesimizin duyurulmasına ön ayak olduğu için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesi, bunun yanında özel rehabilitasyon merkezlerinin pandemi sürecini en az hasarla atlatabilmesi için ellerinden gelen çabayı göstermeye hazır olduklarını vurgulayan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ise konuyu 13 Nolu Emlak, Eğitim, Sağlık ve Sportif Faaliyetler Meslek Grubu’nda gündeme getirerek, rapor halinde TOBB’a sunacaklarını kaydetti. Sorunların en kısa sürede çözülmesini umduklarını anlatan Başkan Çıralı, engelli öğrencilerin online eğitim sürecine dahil edecek alt yapının kurulmasını da çok önemsediğini sözlerine ekledi.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …