Perşembe , Mayıs 23 2024

Yağmur Çamur Demeden Satışlarına Devam Ediyorlar

Ata tohumları ile üretim yapan Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticileri, yağışlı havaya aldırmadan stantlarını kurdular. 15 günde bir Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde kurulan pazarda organik sebze ve meyvelerin yanında evde üretilen zeytin, elma sirkesi de bulunuyor.

Fethiye’ye hitap eden ürünleri organik olarak yetiştirmek ve vatandaşlarla buluşturmak amacıyla kurulan Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda 2 haftada bir kurulan pazar, yağmura rağmen ilgi gördü. Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Aycan Mutlu yaptığı açıklamada, “Kooperatif olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her 15 günde bir Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde Ata tohumlarımızdan üretilen ürünlerin satışını sürdürüyoruz. Meyve ve sebzelerin yanında yine Ata tohumlarından üretilen bakliyatlar, zeytin, un, bazlama ekmeği, reçel, yeşillik ve birçok yöresel ürün bulunmaktadır” dedi.

Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İbrahim Balta, “Yağmur-çamur demeden satışlarımıza devam ediyoruz. Yerel tohum ile üretim yapan çiftçiler olarak 2 haftada bir stantlarımızı kuruyoruz. Evde yapılan ve bahçede yetişen ürünleri halkımızın beğenisine sunuyoruz. Ata tohumu ile üretilen, Fethiye’ye hitap eden ürünleri yetiştirmek amacıyla kurulduk. Mevsiminde ve organik ürünler yetiştirmekteyiz” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …