Pazartesi , Temmuz 22 2024

Esat Bakırcı’da başkanlığa adaylığını açıkladı

Fethiyespor’da Mustafa Ferizcan’ın başkanlık adayı açıklamasının ardından, Fethiyspor’un eski başkanlarından iş adamı

27 Mayıs tarihinde yapılacak olan Fethiyespor Olağan Kongresinde; başkanlık adaylığı için eğitimci Mustafa Ferizcan’ın ardından Fethiyeli iş adamı Esat Bakırcı da adaylığını resmi olarak açıkladı. Daha önce Fethiyespor’un bir kaç dönem başkanlığını yapan Esat Bakırcı adaylık kararını Fethiye Belediye başkanı Behçet Saatcı ve kulüpte geçmiş dönem başkanlar arasında yapılan toplantıdan sonra karar verdiğini söyledi.

İş adamı Esat Bakırcı gazetecilere yaptığı açıklamada; “Fethiyespor-Erzurumspor maçının ardından mevcut yönetimin bu işi bırakmaya karar verdikten sonra karar verdim. Bu konuda biraz muallaktaydım çünkü yönetim devam etmek istese biz her türlü desteği göstererek onların yola devam etmesini isterdik. Ama yönetim ve Başkan Behçet Saatcı ile yaptığımız toplantıda eski yönetimin kesin olarak bıraktığını Okan kardeşimiz söyleyince ve şehrinde bana olan baskısından dolayı bu görevi kabul ettim” dedi.

Bakırcı: “Fethiyespor’da güçlü bir yönetim olacak. Fethiye halkının seveceği ve benimseyeceği bir yönetim olacak. Eski yönetimden de bana müracaat olursa onları da yönetim kuruluna almak isterim. Bizim yönetimimizde her şey belediyeye bırakılmayacak. Çünkü bütün yük belediyenin üzerinde. Biz bu yükü biraz hafifletmek istiyoruz. Bunun içinde yönetim kuruluna girecek arkadaşlarım mutlaka Fethiyespor’a bir katkıda bulunması gerekli. Çünkü önümüzde zor bir sezon var. Okan Uysal’ın söylediğine göre Fethiyespor’un 2 milyon borcu var. Yeni yönetimle birlikte Fethiye’nin incisi, marka haline gelmiş Fethiyespor’u çok iyi yerlere getirmek istiyoruz. Bu 1. Lig olabilir. En kötü ihtimalle de play-off olabilir. Benim iddiam budur. Bizim hedefimizde başarısızlık yok. Başarı neredeyse biz oradayız” dedi.

Fethiyespor’dan 2009 senesinde başkanlıktan ayrıldığını ancak Fethiyespor’dan hiç ayrı düşmediğini ifade eden Bakırcı; “Okan Beyin söylediğine göre bu seneki bütçe 6 milyondu. Bunun yanında 2 milyon da borç varsa 8 milyon bütçemiz olacak. Eğer iddialı bir takım kuracaksanız bunların hesabını yapmak gerek. Bu bütçenin de altından kalkarız” dedi.

Sportif başarılarının yanı sıra tesisleşme çalışmalarını da yapacaklarını belirten Bakırcı; “Elimizden geldiği kadarıyla, yapabildiğimiz kadarıyla tesisleşme ve saha çalışması yapmaya çalışacağız” dedi.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …