Pazartesi , Aralık 5 2022

Yüce Atatürk’ü Özlemle Andık

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Fethiye’de de özlem ve saygıyla anıldı. Fethiye’de yapılan törenlere yoğun ilgi oldu. Törende Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in Fethiye Kaymakamlığı çelengini sunmasının ardından Fethiye Belediyesi çelengi Fethiye Belediye Başkan Vekili Taner Boz tarafından sunuldu. Ardından iktidar partisi çelengi AK Parti Fethiye İlçe Başkan Vekili Turan Kovancı tarafından sunulurken; ana muhalefet partisi adına CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu tarafından sunuldu. TBMM’de grubu bulunan partilerin çelenkleri sunuldu.

Yurdumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk için Fethiye’de ilk tören Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkan Vekili Taner Boz, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Binbaşı Sedat Karabay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Fethiye İlçe Emniyet Müdür Vekili Zafer Duymuş, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Şahin, daire amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in Fethiye Kaymakamlığı çelengini sunmasının ardından Fethiye Belediyesi çelengi Fethiye Belediye Başkan Vekili Taner Boz tarafından sunuldu. Ardından iktidar partisi çelengi AK Parti Fethiye İlçe Başkan Vekili Turan Kovancı tarafından sunulurken; ana muhalefet partisi adına CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu tarafından sunuldu. TBMM’de grubu bulunan partilerin çelenkleri sunuldu. İyi Parti adına İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek ve MHP adına Fethiye İlçe Başkanı Osman Curaçelenklerini Atatürk Anıtına sundular.  Siyasi partilerden sonra sivil toplum kuruluşları ve bazı dernekler çelenklerini hep birlikte Atatürk Anıtı’na sundular. Çelenk sunumundan sonra; Saat tam 9.05’te tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de meşaleler yakılıp, Türk Bayrağı yarıya çekilip; sirenler çaldı ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Fethiye Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşımız okundu.

GAZİLERDEN ASKER SELAMI

Törenin ardından vatandaşlar ellerindeki çiçekleri Atatürk Anıtı’na sunabilmek için yarıştı. Vatandaşlar çiçek sunmak için uzun kuyruklar oluştururken, bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar Atatürk Anıtı önünde bol bol fotoğraf çektirdi. Özellikle vatandaşlar Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Şahin ile törene katılan gazilerle fotoğraf çektirmek için yarıştı. Gaziler, Barış Pınarı Harekatı’na ve Atatürk’e saygı için asker selamı verdiler.

About egegazetesi

Check Also

Bulk Fit: Lanie Delphin Works a Private, Inexpensive Dating Service in West Massachusetts

The small variation: Lanie Delphin is actually a down-to-earth matchmaker with 15 years of expertise assisting …