Perşembe , Eylül 21 2023

Belediyespor Liderliğini Korudu

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, evinde ağırladığı Bornova Belediyespor’u da mağlup etmeyi başardı. Baştan sona çekişme içinde geçen karşılaşmada temsilcimiz Bornova ekibini taraftarının da desteği ile 75-70 yenerek,liderliğini sürdürdü.

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Aydın Karaçam yönetirken, yardımcılıklarını Abdullah Koputan ve Batuhan Söylemezoğlu yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor parkede ErickNeal, Utku Yücedağ, Canberk Cevit, Sercan Ergin ve De Angelo Riley ilk beşi ile yer alırken; İzmir temsilcisi ise DonteClark, Kerem Özel, Mustafa Erdoğan, Arda Kaya ve Hasan Rızviç ilk beşi ile başladı. Maç karşılıklı basketlerle başladı. İlk beş dakika 12-11 Bornova Belediyesi üstünlüğü ile geçildi. Mücadelenin son 5 dakikası yine aynı tempoda geçti ve konuk takım periyodu 20-19 önde bitirdi. İkinci periyotun sonlarına doğru temsilcimiz üst üste bulduğu sayılarla, çeyreği 39-36 önde tamamladı. Üçüncü çeyrekte dış atışlarda Mustafa Erdoğan ve pota altından Hasan Rızviç’e, Lokman Hekim Belediyespor Erick Neal ve De Angelo Riley ile cevap verdi. Bu çeyrek 56-52 Bornova Belediyespor üstünlüğü ile bitti.

Büyük çekişme son çeyrekte de devam etti. Bitime 8 dakika kala Bornova 59-54 öndeyken, son düdüğe 6 dakika kala LH FethiyeBelediyespor skoru 62-61 lehine çevirdi. Son 4 dakikada skor 64-64 eşitlenirken; 1 dakika 8 saniye kala 68-68, 37 saniye kala 70-70 beraberlik oluştu. 16 saniye kala Sezgin Eriş’in üçlüğünün ardından son saniyede De Angelo Riley’den gelen basket sonucu belirledi ve Fethiye Belediyesi maçı 75-70 kazandı.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da De Angelo Riley 25 sayı, ErickNeal de 22 sayı atarak galibiyette önemli rol oynadılar. İzmir ekibinde DonteClark 25 sayı, Hasan Rızviç 15 sayı ve Mustafa Erdoğan 13 sayı ile oynadı. Temsilcimiz aldığı bu galibiyet ile liderliğini sürdürdü.

About egegazetesi

Check Also

Kavaklıdere’de 3 Mahalleye Sıcak Asfalt Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavaklıdere İlçesinde başlatılan asfaltlama çalışmalarında, Menteşeoğlu, Mustafa Yılmaz ve Sazak Caddelerinde …