Pazartesi , Mayıs 20 2024

Seydikemer de kaçak kazı yapan 4 kişi Eşen Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yakalandı.

Seydikemer İlçesi Dodurga Mahallesinde izinsiz kaçak kazı çalışması yapıldığı bilgisi alan Seydikemer Eşen Karakol Komutanlığına bağlı jandarma ekipleri yapılan operasyon neticesinde kaçak kazı yapan 4 kişilik ekibi suçüstü yakaladı.

Tarihi dokunun bozulmasına ve kültürel mirasın zarar görmesine neden olan Tarihi Eser Kaçakçılığı ve kaçak kazı olaylarının önlenmesine yönelik icra edilen faaliyetler kapsamında Seydikemer Eşen Jandarma Komutanlığı tarafından dodurga mahallesinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarının alınması üzerine belirtilen bölgede ormanlık alan içerisinde yapılan arama çalışmalarında  izinsiz kazı yapmakta olan 4 şahıs ile birlikte 1 adet jeneratör,2 adet kazma, 2 adet kürek, 1 adet kırıcı hilti, 1 adet orta boy tahra, 3m halat ve 1 adet büyük boy manivela ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelere el konulurken gözaltına alınan şüpheli şahıslar mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevkedilen S.Y.(1962), S.Y.(1977), R.Ç.(1964), K.A.(1977) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …