Çarşamba , Mayıs 29 2024

Silahlı Fotoğraf Paylaşımı Kınandı

Eğitim-iş sendikası Fethiye temsilciliği Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa tepki gösterdi. Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir görev olduğunu ve bu kutsallığı zedeleyecek en ufak hareketin karşısında olduklarını belirten sendika temsilcileri; “Herkes bir şey öğretebilir ama öğretmenlik idealistliğin, fedakarlığın yanında topluma iyi örnek olma, doğru mesajlar verme sorumluluğuna sahip olmayı gerektirir” ifadelerini kullandılar.

Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran’ın sosyal medya hesabından elinde silahla fotoğraf paylaştığı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek mesajının olduğu gönderi Türkiye’nin gündemine oturdu. Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran’ın paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüdü. Eğitim-iş sendikası Fethiye temsilciliği tarafından da yapılan açıklamada Din Kültürü öğretmeni Yunus Taşkıran’a tepki gösterildi.

Eğitim-İş Fethiye temsilciliğinde açıklamada bulunan Eğitim-İş sendikası Fethiye temsilcisi İstem Altınçekiç “Öğretmenin silahı kalemidir. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığının zedelenmesine müsaade etmeyeceğiz.  Yetkilileri gereken tedbir ve önlemleri almaya davet ediyoruz” dedi.  Edinilen bilgiye göre; Fethiye’de Din Kültürü Öğretmeni olduğu öğrenilen Yunus Taşkıran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek olmak amacıyla sosyal medya hesabından eli silahlı resim paylaştı.

“ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN KUTSALLIĞININ ZEDELENMESİNE İZİN VEREMEYİZ”

Eğitim-iş Fethiye temsilcisi İstem Altınçekiç yaptığı açıklamada “Öğretmenlik mesleğinin saygınlığına ve kutsallığını hiç kimsenin zedelemesine izin veremeyiz. Evrensel bir uğraş olan öğretmenlik, belirli yetkilerle donatılmışlık gerektirir. Herkes bir şey öğretebilir ama öğretmenlik idealistliğin, fedakarlığın yanında topluma iyi örnek olma, doğru mesajlar verme sorumluluğuna sahip olmayı gerektirir. Öğrencinin model aldığı, toplumun izinden yürüdüğü öğretmen öncelikle doğru insan figürü çizmelidir. Söylemlerine, davranışlarına ve paylaşımlarına siyaseti alet etmemelidir. Hele ki şiddeti, savaşı, vurduğu ve kırdığı içine alan söylem ve davranışlarda bulunmak öğretmenliğin ne idealistliğine, ne de saygınlığına uymamaktadır, yakışmamaktadır. Öğrencilerine ve topluma saygının, sevginin, barışın, hoşgörünün, adaletin önemini öğretecek davranışları sergilemekle yükümlü olan ve öğretmenliğin sorumlulukları bu anlamda çok önem taşımaktadır. Öğretmenin en büyük silahı kalemi ve pedogojik formasyonudur. Toplum önünde öğretmenlik mesleğinin saygınlığını ve güvenirliğini zedeleyecek davranışlarda bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Yunus Taşkıran adlı kişinin sosyal medyadaki paylaşımlarını Eğitim-iş Sendikası olarak kınıyor ve yetkilileri gereken tedbir ve önlemleri almaya davet ediyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …