Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / Sıfır Atık Projesi Devam Ediyor!

Sıfır Atık Projesi Devam Ediyor!

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Sıfır Atık kapsamında yaptırmış olduğu Mobil Atık Getirme Merkezleri’ne yenilerini ekledi.

“Sıfır Atık, Sıfır Kayıp” sloganıyla ilk etapta 3 adet mobil atık getirme merkezini vatandaşların hizmetine sunan Fethiye Belediyesi, 3 adet daha yaptırarak sahaya 6 adet mobil atık getirme merkezi konumlandırdı. Mobil atık getirme merkezleri cam, kağıt/karton, plastik, metal, elektrik/elektronik, bitkisel atık yağ ve atık pil olmak üzere 7 atık girişinden oluşmaktadır. Önceden konumlandırılan atık getirme merkezleri Tuzla Mahallesi Mustafa Koca Parkı yanı, Foça Mahallesi Yerguzlar Caddesi, Göcek Belediye Hizmet Binası önü adreslerinin yanı sıra Ölüdeniz hizmet binası önü,  Tuzla Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı Meteoroloji yanı, Patlangıç Mahallesi 314. sokak üniversite (ASMK MYO) önü olarak konumlandırılmıştır.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “Çevreyi koruyabilmek için vatandaşlarımızın yapabileceği birçok şey var. Atıkları doğru şekilde ayrıştırmak, zamanında çıkarmak, bilinçli hareket etmek… Bu sayede Fethiye’mizi koruyabilir, ekonomiye katkı sağlayabilir, görüntü kirliliği oluşmadan temiz bir çevrede sağlıkla hep birlikte yaşayabiliriz. Yatırımlarımıza ve iş geliştirme çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …