Perşembe , Aralık 1 2022

Şehitler İçin Yürüyüş Düzenlendi

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hain saldırısı ile 34 şehidimiz ülkemizin değişik il ve ilçelerinde toprağa verilirken, Fethiye’de bir araya gelen çok sayıda vatandaş ”Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, ”Vatan Sana Canım Feda” sloganları atıp tekbirler getirdi.

Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği tarafından sosyal medya aracılığıyla Salı Pazarı meydanında bir araya gelen 300’e yakın araç sürücüsü ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla ”Hain Esad”, ”Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” sloganları da attı. Otomobillerine 34 şehidimizin isimlerini yazan ve Türk bayraklarıyla süsleyen vatandaşlar, sosyal medya aracılığıyla sabahın erken saatlerinden itibaren toplanmaya başladı. Salı Pazarı meydanında 300’e yakın araç Türk bayraklarıyla donatıldı. Burada İdlib’te şehit olan 34 askerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti okunup, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay tarafından şehitlerimizin, Peygamberimize komşu olduğunu hatırlatan duada bulunuldu. Burada kısa bir konuşma yapan Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği Başkanı Mesut Karabulut, ”Kötü günler geçirdiğimiz şu günlerde şehitlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti devletimiz için birlik beraberlik içinde olmalıyız. Amacımız vatan, millet, bayrak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Salı Pazarı meydanından itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği üyeleriyle çok sayıda vatandaş kordon boyunca ”Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez”, ”Vatan Sana Canım Feda”, ”Hain Esad”, ”Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” sloganları atıp, tekbirler getirdi. Beşkaza Meydanına kadar yürüyüş yapan çok sayıda vatandaş, burada da 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, ardından İstiklal Marşımızı söyledi. Tekrar Salı pazarı meydanına dönen Otomobil Spor Kulübü Derneği üyeleri üzerinde ayrı ayrı 34 şehidimizin ismi yazılan otomobilleriyle şehir turuna çıktılar. Türk bayraklarıyla süslenmiş otomobiller Atatürk Caddesi ve Çarşı caddesinden geçip polis eskortu eşliğinde tüm Fethiye caddelerini dolaştılar. Sadece klaksonların çalındığı otomobillerde müzik çalınması yasaklanırken, otomobillerin bu anlamlı şehir turu yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Fethiye Otomobil Spor Kulübü Derneği Başkanı Mesut Karabulut, ”Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize şifalar dilerken, şehitlerimize, vatanımıza sahip çıkma anlamında birlik ve beraberliğimizi göstermek için bu etkinliği düzenledik. Şehitlerimiz için bayrağımız, vatanımız ve geleceğimiz için şanlı ordumuz ve polislerimiz için tek yürek olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

DP FETHİYE YOĞUN KATILIM İLE AÇILDI

Demokrat Parti(DP) Fethiye ilçe başkanlığı binası DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Genel başkan Yardımcısı …