Cuma , Aralık 9 2022

11 Bin 245 Öğrenciye Dağıtılacak

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Ağız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla her yıl geleneksel hale getirdiği, ‘Öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıtımı’ bu yıl Çamköy İlköğretim Okulu’nda başladı. Dağıtım programına,  Başkan Yardımcısı Mete Atay ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven ile katılırken, Çocuk Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay, öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgiler aktardı. Hafta boyunca 11 bin 245 öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtılacak.

Fethiye Belediyesi, ilçedeki ana sınıflar ile 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine diş fırçası ve macun dağıtımı yapıyor. Fethiye merkez, 6 belde ve 20 köydeki 46 okulda 11 bin 245 öğrenciye ulaşacak dağıtımlar Çamköy İlköğretim Okulu’ndan başladı.

Başkan Yardımcısı Atay, “Ağız ve diş sağlığı çok önemli”

Fethiye Belediyesi’nin bu geleneği uzun zamandır sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yardımcısı Mete Atay, “Son yıllarda görüldü ki, Ağız ve Diş sağlığı, el sağlığı kadar önemli. Çocuklar bu alışkanlığı ne kadar erken kazanırlarsa, devam ettirmeleri de o kadar kolay oluyor. Hem ailelere örnek olmaktan hem de bu öğretiye katkı vermekten çok mutluyuz” diyerek, öğrencilerle bol bol sohbet etti.

Çocuk Diş Doktoru bilgiler aktardı.

Minik öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlatan ve diş fırçalama hakkında bilgiler veren Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay da, “Amacına ulaşan, çok güzel ve başarılı bir çalışma. Her belediyenin örnek alıp yapması gereken bir proje”  diyerek miniklere nasıl diş fırçalanacağını anlattı. Dr. Gökçe, “Bir dişi üç defa fırçalıyoruz. Hem yanak kısmından hem üstünden hem de dile bakan kısımdan olmak üzere üç kez.  Günde zorunlu en az iki kez dişlerimizi fırçalıyoruz. Sabah kalktığımızda ve akşam yatarken. Ama bu sayı en az iki. Öğle yemeğinden sonra da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz” diye konuştu.

Talay, “Teşekkür ediyoruz”

Bu yıl dağıtımların Çamköy’den başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren

Çamköy İlköğretim Okulu Müdürü Musa Talay ise, “Ağız ve Diş sağlığı haftası dolayısıyla Belediyemiz tarafından sizlere ücretsiz diş fırçası ve macun dağıtımı yapılacak. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

SEYDİKEMER BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Seydikemer Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda Seydikemer …