Cuma , Haziran 9 2023

Şehir Merkezi Sıcak Asfalta Kavuşuyor

Fethiye Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında ikisi gündem dışı olmak üzere 10 madde görüşüldü. Fethiye Belediyesi’nin Baha Şıkman, Ölüdeniz Caddesi, İnönü Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Mustafa Kemal Bulvarı’nın sıcak asfalt (BSK) yapılmasına yönelik maddede, asfalt yapım işlemlerinin yıllara yayın iş olarak 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılması, gelecek yıllara yayın yüklenmeleri kapsayan taahhütler cetveline işlenmesine yönelik madde İmar komisyonunca görüşülmesinin ardından oy birliği ile kabul edildi.

KARACA, “REKABETÇİ ORTAM YARATIRSAK, MALİYET DÜŞÜYOR”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sıcak asfalt yapılması planlanan yollarla alakalı, değerlendirmelerde bulundu. Sıcak asfaltın 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılmasına yönelik maddeyle ilgili konuşan Karaca, “Ana arterleri sıcak asfalt BSK yapmak istiyoruz. Mustafa Kemal Bulvarı, Ölüdeniz Caddesi ve Baha Şıkman Caddesi’nin BSK ile kaplanmasını istiyoruz. Tamamen totel olarak ihaleye çıkmak istememizin sebebi, rekabet ortamı yaratmak.  Tekel bir şirketin elinde kalırsak, metrekaresi 260 TL’yi buluyor. Ama rekabetli, işinde uzman, farklı firmaları buraya çekebilirsek, metrekaresi 160 TL’ye kadar düşüyor. Böyle bir rekabet ortamı olursa, 7-8 milyon TL’lik bir rakam Fethiye Belediyesi’nin kasasında kalacak. Burada amacımız, çok firmanın ihaleye girmesi, bir kişinin girip alması zarar getirecek.

KARACA,”MUSKİ VE AYDEM ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPACAK”
Mayıs ayına kadar Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddesi’ni bitirmek istediklerini belirten Karaca, “Akabinde de Mustafa Kemal Bulvarı ve İnönü Bulvarı’nı yapmak istiyoruz. Birden her yere girip, esnafımızı mağdur etmek istemiyoruz. Bu caddelerde önce AYDEM ve MUSKİ alt yapı çalışmalarını yapacak, ardından ise biz sıcak asfalt çalışmasını yapacağız” dedi.

2021 Ve 2022 Yılları İçerisinde Yapılması Oy Birliği İle Kabul Edildi
Gündemin 4 maddesi İmar Komisyonu’na giderken, diğer maddeler ise oy birliği ile kabul edildi. Aralık ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda gündem dışı madde görüşüldü. 2021 yılı yatırım programına alınan Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddesi BSK asfalt işlerine ilave olarak, 2022 yılı programında mevcut olan İnönü Bulvarı, Atatürk caddesi ve Mustafa Kemal Bulvarı’nın BSK asfalt yapımı işlerinin birleştirilerek yıllara yaygın iş olarak 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılmasının planlandığı, gelecek yıllara yaygın bir iş olması sebebi ile 2021 yılı bütçesini oluşturan cetvellerden olan gelecek yıllara yaygın yüklenmeleri kapsayan taahhütler cetveline işlenmesi ve ihalesinin yapılması ile ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …