Cuma , Ocak 15 2021
Anasayfa / Anasayfa / Kurtlar 8 Koyunu Telef Etti

Kurtlar 8 Koyunu Telef Etti

Seydikemer ilçesinde, aç kalan kurtların koyun  sürüsüne saldırması sonucu 8 koyun  telef oldu, 4 koyun ise yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, ilçe ye bağlı Bağlıağaç Mahallesinde çobanlık yapan Hüseyin Özsoy’a ait koyun sürüsünün  olduğu  Karacabağ mevkisindeki ağılığına , kurtlar saldırdı. Özsoy, sabah koyunlarını otlatmak için ağılına geldiğinde 8 koyununun ölü halde 4 koyununun ise yaralı olduğunu gördü. Yaklaşık 100 adet olan koyunlarının kalan kısmının ağılda olmadığını gören Hüseyin Özsoy, komşularından ve Jandarmadan yardım istedi.

Komşuları ile birlikte koyunlarını mahallenin yaklaşık 10 km. uzağındaki dağlık alanda bulan Özsoy,telef olan koyunları daha sonra bir kepçe yardımı ile gömüldü.

Özsoy, yaptığı açıklamada gece dağda aç kalan kurtların koyunlara saldırdığını dile getirdi. Daha önceleri de kurtların saldırdığını söyleyen Özsoy  ” 8 koyunum  öldü, 4 koyunum da yaralındı. Bizlerin canına gelmesin, yetkililer bu kurtlara bir an önce bir önlem alsınlar, hiç bir yerde keçi, koyun kalmayacak zararım yaklaşık 15 Bin TL” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Toplantı Online Gerçekleştirildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından sekretaryası yürütülen Fethiye Turizm Konseyi toplantısı, online video …