Pazartesi , Temmuz 22 2024

Şehir Magandası Gazeteciyi Darp Etti

Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ege Gazetesi  İmtiyaz Sahibi Mesut Bölük, ilçe merkezinde bulunan sahil bandındaki  bir dalış teknesinde, büyük bir gürültü ile dalış tüpü patlaması olayını görüntülediği sırada, bir grup vatandaşlar tarafından  önce sözlü sonrada yumruk vurarak darp edildi.

 

Tartışma sırasında bir kişi görüntü çekmesini istemediği Bölük’ü saldırarak darp etti. Bölük sol gözünden yaralandı. Bölük olayın ardından hastaneden rapor alıp, kendisini Darp, Tehdit ,Hakaret ve küfür  eden  Bora Şahin, Hakaret  ve tehdit eden Beyza Gizem ve olayın olması için yaralı yakınlarını galeyana getiren, halkı kin ve nefret söylemleri ile yönlendiren  Mehmet Yaşar Yiğinaltay adlı  kişilerden şikayetçi oldu. İfade sonrası açıklama yapan Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ege Gazetesi  İmtiyaz Sahibi  Mesut Bölük, şehir içindeyken bir patlama sesi ve çığlık sesi duyunca gazetecilik refleksiyle sese doğru ilerledim. Kalabalık içinde patlayan tüp ve yerde yatan bir kişi gördüğünü, olay yerinde yaralıya yapılan müdahalelere engel olmayacak şekilde biraz geriden olayı fotoğraflamaya başladığını söyledi.

Bölük, “Bu sırada teknelerin ön tarafında tekneler için bilet satışı yapan kişi, ‘Niye çekiyorsunuz? Bunları çekip biraz sonra sosyal medyada yayınlayacaksınız’ diye bağırdı. Ben de hemen kimliğimi açık edip gazeteci olduğumu söyledim. Bu sırada yerde yatan yaralıyla ilgilenen iri yapılı kişi kalkar kalmaz Küfür, hakaret, tehdit içerikli sözleri yüksek sesle söyleyerek  bana vurdu ve parmakları gözüme girdi.” Dedi.

Bölük, kendisine vuran kişinin olayın ardından çok ağır küfür ve hakarette ettiğini ileri sürdü.  Darp edildikten sonra Bölük, “Olayın devamında kendisine doğru gelen bir bayanın ,  “Ben gazetecilik dediğinin okulunu okudum. Sen ne b…kumsun, Ne köpek gazetecisin diyerek oradaki kişiler içinde hakaretler ettiğini” söyledi.

Fethiye’nin turistik bir ilçe olduğunu, patlama sesi duyanların bomba gibi yanlış yorumlar yapabildiğini vurgulayan Bölük, “Biz bu gibi dedikoduların olmaması için bu görevi yapıyoruz. Yaralanan kişiden, akan kanından nemalanmak için bu işi yapmıyoruz. Vatandaşı doğru bilgilendirmek için oradaydım. Fethiye Gazeteciler Derneği başkanı ve bir gazeteci olarak yaşanan olay nedeniyle çok üzgün ve kızgınım. Farklı illerde de bu gibi üzücü hadiseler yaşanabiliyor. Kamu görevi yapılan gazetecilerin daha sıkı tedbirlerle korunması gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz.” Diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …