Çarşamba , Aralık 7 2022

Behçet Saatcı, Destekçileriyle Buluştu

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olarak 158 bin 424 oy alan ve yakalanması güç bir başarıya imza atan Behçet Saatcı, Menteşe, Yatağan ve Kavaklıdere’de destekçileriyle buluştu. Saatcı ile birlikte Muğla’da ‘Halkın İttifakı’nı oluşturan gönüllüler, birlik ve beraberliğin sürdürülmesini istedi.

Behçet Saatcı ilk olarak Menteşe’de Halkın İttifakı gönüllüleri tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Seçim sürecinde açık destek vererek, çalışmalarda etkin rol alan yaklaşık 100 kişinin katıldığı toplantıda tüm gönüllülere teşekkürlerini sunan Saatcı, seçim sürecine ilişkin görüş ve önerileri dinledi. Söz alan gönüllüler birlikteliğin korunması gerektiğini belirterek çeşitli platformlarda beraber hareket etmenin önemini vurguladı. Saatcı’ya her koşulda açık destek vermeyi sürdüreceklerini anlatan gönüllüler, ortak kararlarla güçlenmeye devam edeceklerini kaydetti.

SAATCI, “25 GÜNDE YAKLAŞIK 200 BİN OY”

Gönüllülere seslenen Behçet Saatcı, 25 günlük bir çalışma neticesinde seçim pusulasındaki adaletsizlik nedeniyle kaybedilen oylarla birlikte yaklaşık 200 bin oyun büyük bir seçim başarısı olduğunu belirtti. Kurdukları Halkın İttifakı’nın, Ak Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nı geride bırakarak seçimin 2’ncisi konumuna geldiğini aktaran Saatcı, “Alandaki coşku tam olarak sandığa yansıyamadı. Son bir hafta yoğunlaşan ‘Ak Parti aradan sıyrılacak’ söylemi, seçimi kazanabiliriz umuduyla Ak Parti’den bize gelecek oyları engellediği gibi, mevcut durumdan memnuniyetsiz olan ve bizi destekleyen CHP’li kardeşlerimizi de, istemeden de olsa kendi partilerine oy vermeye zorladı. Biz Muğla’yı parti taassubundan kurtarmaya çalışırken bütün parti genel başkan yardımcılarının sahaya indiğine tanık olduk. Müthiş bir mücadele verdik. 25 günde birbirini daha önceden hiç tanımamış, farklı partilerden arkadaşlarımızın böyle bir birliktelik kurması ve yaklaşık 200 bin oy alması saygı gösterilmesi gereken bir durumdur. Bunu Türkiye siyasi tarihine geçirebilmemiz için taçlandırmamız gerekiyordu, taçlandıramadık.” dedi.

“TEMİZ BİR DİL KULLANDIK, YALAN VE KARALAMA YAPMADIK”

Seçim sürecinde hem kendisinin hem de Halkın İttifakı gönüllerinin son derece temiz bir dil kullandığını, yalan ve karalamalardan uzak durduğunu vurgulayan Behçet Saatcı, “Söylemlerimizde, propaganda tekniklerimizde, çevremizdeki arkadaşlarımızın konuşmalarında sıfıra yakın hatayla seçim süreci yürüttük. Şimdi önümüze bakacağız. Yeni süreçleri konuşmak için çok erken ancak omuzlarımızda bize oy vermiş 200 bin Muğlalı’nın yükü var. ‘Bu kadarmış’ deyip kenara köşeye çekilmek yok. Ancak bunun nasıl olacağını Türkiye’nin siyasi süreci belirleyecek.” diye konuştu.

Menteşe’nin ardından Yatağan ve Kavaklıdere’de de Halkın İttifakı temsilcileri ve destekçileriyle buluşan Saatcı, teşekkürlerini sunarak görüş ve önerileri dinledi.

About egegazetesi

Check Also

Luckycrush Evaluation August 2022 Lawrenceburg, In

You can’t block a person on LuckyCrush, however you possibly can hit ‘End Chat’ or …