Pazartesi , Temmuz 22 2024

Sarıhan; Sosyal Medyasını Neden Kapattı?

31 Mart  2019 yerel seçimlerde AK Partinin aleyhinde çalıştıkları gerekçesiyle Ak Parti  İl disiplin kuruluna  sevk edilenlerden Kadir Sarıhan’ın İlden sonra Ak Parti Merkez Disiplin Kuruluna  kesin olarak ihraç edilmesi yönünde gönderildiği ve sonucunun beklendiği öğrenildi. Seçim sonrası sanki ilçe başkanı gibi Stk’lar olsun, düğün dernek olsun, açılışlara devamlı olarak katılan Kadir Sarıhan en son sosyal medya hesabından, seçim sonrası partisine yönelik önemli ithamlarda bulunmuştu. Seçim sürecinde Ak Partinin Adayı Olan Muhittin Kayabaş’ı değil de,  CHP’nin adayının kazanması yönünde bire bir seçim çalışmaları yaptığı ileri sürülerek disipline sevk edilmişti. İlden sonra Genel Merkezinde ihracını onaylaması muhtemelen olduğu ama dosyanın genel merkez tarafından henüz sonuç bulmadığı  öğrenildi.   Kadir Sarıhan’ın İlden genel merkeze kesin İhraç edilmesi istemiyle gönderilmesinden kısa bir süre sonrasında  sosyal medya hesaplarını kapattığı ve ziyaretlere son verdiği öğrenildi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantıları ile tüm Türkiye genelindeki disipline sevk edilen üyelerin durumları hızlı bir şekilde sonuca ulaştırılıyor. Seçim sonrası Muğla ili genelinde başlatılan disipline sevk işlemleri içinde AK Parti’de uzun yıllar Fethiye İlçe Başkanlığı görevini yürüten, 31 Mart seçimlerinde ise aday adayı olan Kadir Sarıhan, Belediye Aday yapılmayınca devamlı olarak piyasada Sarıhan’ın CHP Adayı Alim Karaca için çalıştığı gerekçe göstererek Ak Parti İl Başkanlı Disiplin Kuruluna sevk edilmişti. İlde yapılan toplantıda ihraç edildiği yine kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenilmişti. AK Parti Genel Merkezi tarafından da kesin ihraç edilmesinin muhtemel olarak göründüğü ama yine son sözün genel merkez disiplin kurulu tarafından verilmesiyle öğrenileceği  öğrenildi. Yaklaşık 15 gündür Kadir Sarıhan’ın sosyal medya hesaplarını kapatması da partiden kesin ihraç edileceğini doğrular cinsten. Sosyal medya hesaplarında uzun süredir hiçbir paylaşım bulunmuyor. Birden fazla sosyal medya hesabı bulunan Sarıhan’ın hepsinden paylaşımı kestiği, tamamıyla kapattığı gözleniyor.

 AK PARTİDEN İHRAÇ EDİLİRSE   SARIHAN NE YAPAR? 

Siyasette Rahmetli Süleyman Demirel’den sonra görevden alınıp veya bıraktıktan sonra tekrar tekrar aynı göreve geri gelen tek kişi olduğuna inanıyoruz.  Fethiye siyasinde uzun süre ilçe başkanlığı görevini yapmış Kadir Sarıhan’ın boş durmadığı Sayın Babacan ve Davutoğlu’nun kuracakları partinin İl ve İlçe kurucuları arasında olacağı söyleniyor. İl başkanlığı olmasa da İlçe başkanlığı için görüşmeler yaptığı beyan ediyor. Öte yandan yaklaşan İlçe başkanlığı için adaylardan birini desteklemesi de vurgulanıyor. Siyasette 24 saat bazen çok uzun bazen de çok kısa olarak belirtilir. Siyasetçi denildiği zaman Fethiye’de durmak gerekiyor!. Neden mi bir çok siyasetçinin bakış acısı “dün dündür, oysa bugünü yaşıyoruz” mantığında. Onun için gelişmeleri hep birlikte ilerleyen günleri göreceğiz.

SARIHAN daha önce  ne demişti “partisine: Tehdit, taciz çetesi…

AKP’de uzun yıllar Fethiye İlçe Başkanlığı görevini yürüten, 31 Mart seçimlerinde ise aday adayı olan Kadir Sarıhan, seçim sonrası partisine yönelik önemli ithamlarda bulundu.

AKP Fethiye İlçe Başkanlığı görevini yıllar boyunca yürüten, 31 Mart yerel seçimleri öncesi başkanlıktan istifa ederek aday adaylığını açıklayan Kadir Sarıhan, seçim sonrası partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Sarıhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, bölgede AKP içinde çeteleşme ve kadrolaşma iddialarını gündeme taşıdı. Özellikle, “kurumlarda ticaret yapıp, kamu düzenini hiçe sayan iftira, tehdit, taciz gibi utanmazlıkları yapan çete kimler” paylaşımı gündem olan Sarıhan, parti içi çeteleşmenin yerel seçimleri kaybettirdiğini de belirtti.

Odatv’ye açıklamalarda bulunan Kadir Sarıhan, paylaşımlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yalan dolan bir şey yok. Yaşadığımız neyse şahitleri, belgeleri ispatlarıyla bire bir onlar. Artık bardağı taşırdılar ben de bilsinler istedim. Şimdi taciz ve tehdit çetesi parti içinde olan adamlar. Yıllardır ‘sayın Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz’ diyenler, 15 Temmuz akşamı neredeydiler? Kuruluşundan bu yana ben inandığım davam için mücadelemi ettim. Ama artık mesajlarımda da bahsettiğim gibi bardak taştı. İsyanım burada Ak Parti’yi kullanarak Ak Partili geçinenlere. Sayın Erdoğan da son yaptığı konuşmalarda da bu sinyali verdi. Konuşarak değil ama sosyal medyadan daha çok şey anlatacağım izleyin.”

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …