Cumartesi , Temmuz 20 2024

Kupayı Şahiner ve Karaca Verdi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Federasyon Kupası Finali Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda oynandı. TKBL Federasyon Kupasının sahibi 1881 Düzce Belediyespor’u 89-62 yenen Fenerbahçe Gelişim kazandı. Fenerbahçe Gelişim takımında 23 sayı 23 ribaund ile oynayan Olena Stashchuk ve 20 sayıyla maçı tamamlayan Merve Arı kupanın kazanılmasında önemli rol oynadılar.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve çok sayıda sporsever izledi. Karşılaşmayı baştan sona üstün tamamlayan Fenerbahçe Gelişim’de büyük sevinç yaşandı. Fethiye Belediyesi’nin de destekleriyle yapılan ve 22 Eylül günü başlayan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Federasyon Kupası karşılaşmalarına Göcek ve Beşkaza Kapalı Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca seçim döneminde verdiği bir söz daha yerine getirdi. Özellikle ulusal ve uluslar arası şampiyonaların Fethiye’de yapılması için büyük gayret sarf edeceklerini belirten Karaca, Fethiye’de takımların en iyi şekilde ağırlandığını dile getirdi.

1881 Düzce Belediyespor takımına madalyaları ve şilti Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman tarafından sunulurken; maçın galibi Fenerbahçe Gençlik Takımına madalyaları ve kupasını Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı takdim etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Fenerbahçe Gelişim Baş Antrenörü Altuğ Kuru, “Genç bir takımız. Burada iyi bir mücadele örneği gösterdik. Oyuncularımı kutluyorum, çok mutluyuz” ifadelerini kullandı. Başhakem Serkan Koçak’ın yönettiği maçta yardımcılıklarını Burak Durmuş ve Sibel Koç yaptılar. Fenerbahçe Gelişim maça Doğa Adıcan, Merve Arı, Duygu Özen, İrem Sözen, Olena Stashchuk ilk beşi ile başlarken; 1881 Düzce Belediyespor ise Buket Ünal, Betül Genç, Ronahi Zilan Kıran, Cansu Aslan ve Chanita Marie Jordan beşi ile başladı. Karşılaşmanın ilk 5 dakikası Fenerbahçe Gelişim’in 16-0 üstünlüğü ile geçildi. Sarı lacivertliler hücumlarından sayılarla dönerken, Düzce temsilcisi sayı bulmakta zorlandı. Periyot sonlarında Chanita Marie Jordan’ın ürettiği sayılarla oyunda kalma mücadelesi veren 1881 Düzce Belediyespor, ilk periyotu 27-7 geride kapattı.

İkinci periyota sonlarında Chanita Marie Jordan ve Cansu Aslan’ın sayıları ile hızlı başlayan 1881 Düzce Belediyespor karşısında üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Gelişim, OlenaStashchuk ve Merve Arı’nın yanı sıra benchten gelen İdil Saçılır ve Banu Şimşek ile aradaki farkı korudu. İkinci periyot 48-24 Fenerbahçe Gelişim üstünlüğü ile geçildi.

Üçüncü periyot karşılıklı basketler ile başladı. Zaman zaman üst üste bulduğu basketlerle skoru kapatmaya çalışan Düzce temsilcisine anında cevap veren sarı lacivertliler, 25. dakikada 57-32 üstünlüğe ulaştı. Maçta ağırlığını iyice hissettiren Fenerbahçe Gelişim, üçüncü periyodu 67-47 önde geçti. Maçın son periyodunda hem hücumda hem de savunmada iyi bir istikrar yakalayan lacivert beyazlılar, bitime 5 dakika kala skoru 80-55’e getirdi. Kalan sürede de üstünlüğünü sürdüren sarı lacivertliler parkeden 89-62 üstün ayrıldı.

Fenerbahçe Kupayı Karaca ve Şahiner’den Aldı

Maçın ardından Fenerbahçe Gelişim basketbolcuları büyük sevinç yaşadılar. Maç sonunda finalist 1881 Düzce Belediyespor takımına madalyaları ve şilti Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman tarafından sunulurken; maçın galibi Fenerbahçe Gençlik Takımına madalyaları ve kupasını Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı takdim etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Fenerbahçe Gelişim Baş Antrenörü Altuğ Kuru, “Genç bir takımız. Burada iyi bir mücadele örneği gösterdik. Oyuncularımı kutluyorum, çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …