Pazar , Haziran 23 2024

Rodos Adası’na Kaçarken Yakalandılar

 

Seydikemer İlçesi’nde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla haklarında yakalama kararı bulunan 4 kişi, yanlarındaki eş ve çocuklarıyla Yunanistan’ın Rodos Adası’na yasa dışı yollardan kaçmaya çalışırken yakalandı.

Seydikemer İlçe Jandarma komutanlığı ile Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri dün sabah saatlerinde Kumluova ve Karadere mahallelerinde devriye gezerken Gavurağılı Koyu mevkiinde şüphelendikleri şahıslardan kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu sırada kaçmak isteyen 5’i çocuk yaklaşık 11 kişilik gurup Jandarma tarafından kıskıvrak yakalandılar. Yapılan kimlik kontrolünde ikisi gazeteci, biri öğretmen biri de yüksek lisans öğrencisi olan (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla haklarında yakalama kararı bulunan kişiler olduğu anlaşıldı. Jandarma ekipleri, eş ve çocuklarıyla Gavurağılı mevkii koyundan bir tekneyle yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Rodos Adası’na geçmeyi planlayan (FETÖ/PDY) üyesi 4 kişiyi Jandarma araçlarına alıp Eşen Jandarma Karakol Komutanlığına getirdi. Tekne bekledikleri öğrenilen (FETÖ/PDY) üyesi gazeteciler Şenol U.(37) ile Mehmet A.(35) ve öğretmen Hüseyin S.(36) ile yüksek lisans öğrencisi Oğuzhan P.(25) hemen gözaltına alınıp geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Yüksek lisans öğrencisi Oğuzhan P.’de sahte kimlik çıkarken gazeteci Şenol U.’nun Yozgat’ta, Mehmet A. ‘nın da Amasya’da gazetecilik yaptığı ve (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla arandıkları öğretmen Hüseyin S. ile yüksek lisans öğrencisi Oğuzhan P.’nin Çorum’dan arandıkları öğrenildi. (FETÖ/PDY) üyesi 4 kişi Jandarma tarafından Fethiye Devlet Hastanesine rapor için gönderilirken soruşturmanın Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ve Seydikemer İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte sürdürüldüğü öğrenildi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …