Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Osmanlı Ocakları Yürüyüş Düzenledi

Osmanlı Ocakları Yürüyüş Düzenledi

Osmanlı Ocakları Fethiye şubesi;  Afrin’de teröristlerle savaşan Mehmetçiğe ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Sahil bandı Özgecan anıtı önünden başlayan yürüyüş Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde sona erdi. Yürüyüşe; Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır’da katıldı…

Mehter marşlarının çalındığı yürüyüşe  destek veren vatandaşlar Türk bayrakları ve Osmanlı sancakları ile katıldılar. Coşkulu geçen yürüyüşün sonunda Beşkaza meydanı Atatürk anıtı önünde; tüm  şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşundan sonra İstiklal marşımız okundu. Etkinlikte Osmanlı Ocakları Fethiye şube başkanı Mustafa Ergünce ile Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra  Şehitlerimiz  için dua edilerek Kuranı Kerim okundu.

“Amacımız Mehmetçiklerimize Zeytin Dalı operasyonu için moral vermek onların motivasyonları sağlamak. Osmanlı Ocakları olarak gönlümüz kalbimiz Mehmetçiklerimizle, onlar için dua ediyoruz” diyen Osmanlı Ocakları Fethiye Şube Başkanı Mustafa Ergünce “Mehmetçiklerimiz, Afrin’e düğüne gider gibi gittiler. Biz de bu Mehmetçik, bu vatan sevgisi, bu millet iradesi varken zannetmesinler ki bizi alt edecekler. Türkiye sahipsiz değil, vatan ve millet sahipsiz değil. Biz bu milletin iradesiyle ayaktayız. Bizlere ihtiyaç duyulduğu anda hazır kıta bekliyoruz. Ülkemizin güvenliği için, terör örgütlerinin yok edilmesi için bu operasyonun sonuna kadar arkasındayız. Vatan sevgisi imandandır. Bu devlet, millet, peygamberin ordusu ve Osmanlı torunları, ‘vatan bölünmesin ve istikbalimiz aydınlık olsun’ diye şehadet şerbeti içiyorlar. Dış mihraklar, direkt olarak ülkemize saldırmaya cesaret edemezler. Şeref yoksunu insanların oluşturdukları kukla ordularla ülkemizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bizler de fırsat vermeyiz. Bu Vatan İçin canları veren bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi. Teröristlerin yok edileceğini ve Afrin’in mutlaka alınacağını söyleyen Mustafa Ergünce konuşmasının sonunda; Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenerek “Reis Beni Afrin’e gönder. Mutlaka gönder” diyerek sözlerine son verdi. Ergünce’nin konuşmasından sonra Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır’ da konuşma yaparak Afrin operasyonuna ve Mehmetçiğe destek verdi.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …