Cuma , Haziran 21 2024

Niyazi Canözü Güven Tazeledi

Fethiye Muhtarlar Derneğinin olağan genel kurulu dernek binasında yoğun katılım ile gerçekleşti. İki ayrı liste ile gerçekleşen olağan kongrede; mevcut başkan Niyazi Canözü tekrar başkan seçildi. Başkanlığa adaylığını koyan ve ayrı bir liste çıkaran Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli ise seçilemedi.  Fethiye Muhtarlar Derneğinin yeni yönetim kurulu şu şekilde  “Yönetim Kurulu Asil üyeleri; Niyazi Canözü, Nurettin Göztepe, Bayram Kaşlı, Osman Köse, Ercan Çelik. Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Hasan Karaburun, Emray Yetim, Mehmet Tınas.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Fethiye Muhtarlar Derneğinin olağan genel kurulunun divan başkanlığını; Esenköy Mahallesi Muhtarı Mesut Çavdar, katip üyeliklerini ise Karagözler mahallesi muhtarı Ercan Çelik ve Patlangıç mahallesi muhtarı Bekir Çalış yaptı. İki adayın yarıştığı olağan genel kurulda; faaliyet ve denetim raporları yönetim kurulu üyesi ve Koruköy mahallesi muhtarı Nurettin Göztepe tarafından okundu. Faaliyet ve denetim raporlarının oy birliğiyle kabul edilmesinden sonra Muhtarlar Federasyonunda Fethiye’yi temsil edecek olan delegelerin seçimi gerçekleşti. Eski delegeler; Nurettin Göztepe, Ercan Çelik ve Niyazi Canözü oy birliği ile tekrar seçildiler. Olağan genel kurulun en tartışmalı geçen maddesi ise tüzük değişikliği idi. Muhtarlığı sona eren eski muhtarların Fethiye Muhtarlar Derneğine üyeliklerinin devam edip etmeyeceği ile ilgili tüzük değişikliğinde görüş ayrılığı yaşandı. Akarca Mahallesi Muhtarı Okay Küçükbenli konuşmasında eski muhtarların üyeliklerinin devam etmesini istedi. Bazı muhtarlarda muhtarlığı sona erenin dernek üyeliğinin de sona ermesini istedi. Karacaören mahallesi muhtarı Tacettin Akça’da konuşmasında muhtarlığı bitenin dernekte ne işi var diyerek; sadece aktif muhtarların derneğe üye olmasını istedi. Yapılan oylama üzerine muhtarlığı sona erenin dernek üyeliğinin de sona ermesi ile ilgili tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Konuşmalardan sonra olağan genel kurul’da  sandık başına giden muhtarlar oy kullanarak mevcut başkan Niyazi Canözü’nü tekrar başkan seçtiler. 36 üyenin oy kullandığı seçimde 24 oy alan mevcut başkan Niyazi Canözü’nün listesi seçildi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …